لیپوماتیک ران

لیپوماتیک ران

لیپوماتیک ران قسمت­های داخلی و خارجی ران­ها از جمله نقاطی در بدن افراد است که بیشتر از سایر اعضای بدن چاق می­شوند و از جمله عوامل عمده  مراجعه بیماران به پزشک برای رفع چاقی با لیپوماتیک است.

لیپواتیک ران

 استفاده از دستگاه لیپوماتیک که یک روش ایمن و موثر برای لاغری موضعی می باشد می توان چربی های اضافی و انباشته شده در مناطق مختلف بدن مانند ران پا، باسن، بازو، شکم، پهلو و غبغب را تخریب کرد و از بدن خارج نمود.

علت چاق شدن ران­ها

حداقل دو عامل در چاق شدن ران­ها تاثیر دارد که عبارتند از :

لیپوماتیک ران ها

1-به مساله ژنتیک و سابقه خانوادگی مربوط است که باعث می­شود ران­ها در دوران بلوغ به طرز قابل توجهی چاق شوند.

2-مورد دوم به مساله بارداری ارتباط دارد که مقدار زیادی چربی در ناحیه ران­ها جمع شده و باعث ایجاد ظاهری نامطلوب می­شود.

انواع جراحی لیپوماتیک ران

لیپوماتیک ران

1-انواع لیپوماتیک ران به طور کلی پائین تنه بزرگتر از بالاتنه است اکثر زنان در این ناحیه دچار چاقی هستند. به همین خاطر  اکثر زنان از ظاهر خود کاملا راضی هستند و تناسب اندام بسیار خوبی دارند،

2-اما برخی دیگر از زنان به هیچ وجه رضایتی از وضعیت ران­ها و کمر خود ندارند و پائین تنه آنها بسیار چاق تر از قسمت بالا تنه است، گویی ران­های آنها به فرد دیگری تعلق دارد. ران­های این گروه از افراد بسیار چاق و حجیم است. می­توان به کمک لیپوماتیک چربی­های اضافی این ناحیه را از بین برد و ظاهری زیبا خلق دارد.

3- قسمت داخلی ران

قسمت­های داخلی ران برخی از زنان به علت چاقی به ران مخالف سائیده می­شود و باعث التهاب پوست این ناحیه می­شود. لیپوماتیک می­تواند به رفع این مشکل کمک کند، یا حداقل باعث بهبود آن شود. چاقی قسمت­های داخلی ران می­تواند مشکلات متعددی را در خصوص سائیدگی پوست این ناحیه ایجاد کند و حتی بر نحوه راه رفتن افراد تاثیر بگذارد.

4-قسمت­های خارجی ران

قسمت­های خارجی ران نسبت به قسمت­های داخلی چربی بیشتری را جمع می­کنند و رفع این چربی­ها به طرز قابل توجهی باعث کاهش حجم ران و زیبا شدن ظاهر آن می­شود. اغلب تغییراتی که در ظاهر ران ایجاد می­شود، حیرت انگیز است. از بین بردن چربی­های ران می­تواند باعث تغییر ظاهر بدن شود، در نتیجه بیمار می­تواند به راحتی از شلوارهای جین استفاده کند و ظاهری زیبا داشته باشد.

بهترین متقاضی لیپوماتیک رانها

لیپوماتیک ران

1-افرادی که در گذشته هیچ گونه عمل جراحی در ناحیه مورد نظر برای لیپوماتیک نداشته­­اند.

2- افرادی که پوست آنها سقف است و انعطاف پذیری مناسبی دارد.

3-افرادی که دچار نوسانات وزن نیستند.

4-افرادی که خواستار فرم دهی بدن خود هستند و تمایلی به کاهش وزن ندارند.

5-افرادی که به بیماری­های خاص مانند دیابت، بیماری قلبی یا ریوی، یا مشکلات مربوط به جریان خون مبتلا نیستند

6-افرادی که به لحاظ فیزیولوژیکی در وضعیت ثابتی قرار دارند.

چه زمانی نتیجه عمل لیپوماتیک ران پا مشخص میشود

پس از آنکه تورم و مایع جمع شده در محل جراحی از بین برود، بیمار می­تواند شاهد بهبود وضعیت بدن خود تغییرات ایجاد شده باشد. ادامه دادن رژیم غذایی سالم پس از لیپوماتیک، و حفظ تناسب اندام باعث می­شود که چربی­ها برداشته شده دیگر باز نگردند و نتایج حاصل از عمل، دائمی باشند. اما افزایش وزن می­تواند بر نتایج به دست آمده تاثیر معکوس بگذارد.

هزینه لیپوماتیک ران چقدر است

قیمت عمل لیپوماتیک  برای هر بخش از بدن متفاوت است. هزینه لیپوماتیک ران هاهم برای هر فرد متقاضی براساس شرایط خاصی تعیین می شود. شرایطی مانند میزان چربی اضافه، شهرت پزشک، محل انجام درمان و مراقبت های قبل و بعد از لیپوماتیک ازجمله  عوامل مهم در تعیین هزینه نهایی این روش هستند. بهتر است قبل از انجام لیپوماتیک ران درباره هزینه و سایر مسائل با پزشک مشورت شود.

سوالات متداول درباره لیپوماتیک ران

لیپوماتیک ران

1- معمولا چه افرادی متقاضیان  مناسبی برای لیپوماتیک ران هستند؟

به طور کلی میتوان گفت همه زنانی که از چاقی ران خود ناراحت هستند می­توانند متقاضی مناسبی برای لیپوماتیک باشند.دراینجا میشود با اطمینان گفت  یک پزشک با تجربه در زمینه لیپوماتیک می­تواند به رفع این مشکل و بهبود وضعیت بدن بیمار کمک کند.

معمولا در بسیاری از افراد  معمولا مقدار زیادی چربی در ناحیه ران­ها، قسمت پائین شکم، پهلوها، و باسن جمع می­شود که به ژنتیک یا تغییرات هورمونی ارتباط دارد. ودر صورتی که این مشکل به چاقی عمومی ارتباط نداشته باشد، جراحی لیپوماتیک ران می­تواند به کاهش تعداد سلول­های چربی و تخلیه آنها کمک کند.

2-بهترین سن برای انجام لیپوماتیک ران چه زمانی است ؟

بهترین سن برای انجام لیپوماتیک ران ، 18 تا 45 سالگی است زیرا پوست در این سنین دارای انعطاف پذیری مناسبی است. افراد مسن می­توانند براساس نیازهای خود و پس از مشاوره با متخصص، متقاضی انجام جراحی لیپوماتیک ران  باشند.

3-آیا جراح می­تواند هنگام جراحی ران، نقاط دیگری را نیز جراحی کند؟

گاهی اوقات پزشک متخصص اگر مهارت کافی داشته باشد  می­تواند از چربی­ های باسن بیمار بکاهد، این امر در جراحی زانو و ران و رفع چربی این نقاط بسیار شایع است.

4-نتایج لیپوماتیک ران تا چه مدت باقی می­ماند؟

در زمان جراحی لیپوماتیک ران سلول­های چربی ناحیه تحت درمان به صورت دائمی برداشته می­شوند، بنابراین بیمار در ناحیه مورد نظر دچار چاقی مجدد  معمولا نخواهد شد. البته باید گفت که جراحی لیپوماتیک ران  نمی­تواند چاق نشدن و عدم تجمع چربی در سایر نقاط بدن را تضمین کند. از آنجایی که فرایند طبیعی پیری بر تناسب اندام و انعطاف پذیری پوست تاثیر می­گذارد، نتایج حاصل از جراحی در افراد مسن همانند نتایج آن در افراد جوان نخواهد بود.

لیپوماتیک ران

5-بیمار باید از چه نوع شلوار محافظی بعد از جراحی  استفاده کند؟

بیمار باید پس از جراحی تا سه روز از گن مخصوص لیپوماتیک استفاده کند. این گن زیر لباس پوشیده می­شود و قابل مشاهده نیست. بیمار باید تا زمانی که پزشک اجازه داده است این گن را زیر لباس خود بپوشد.

6-آیا فرد متقاضی  پس از عمل دچار کبودی می­شود؟

لیپوماتیک ران به طور کلی پس از لیپوماتیک ران، مقداری کبودی ایجاد می­شود که همیشه به سرعت و ظرف مدت 2تا 3 هفته پس از عمل بهبود می­یابد.پس جای نگرانی نیست

7-انجام عمل لیپوماتیک ران  چه مدت طول می­کشد؟

به طور کلی انجام لیپوماتیک ران حدود 2 تا 3 ساعت طول می­کشد.

8-بیمار چه مدت پس از جراحی می­تواند فعالیت­های خود را مجددا شروع کند؟

به طور کلی بیمار می­تواند سه روز پس از لیپوماتیک رانها، فعالیت­های روزمره خود را از سر بگیرد، اما حدود 2 تا 3 هفته طول می­کشد تا بیمار بتواند مجددا در باشگاه ورزش کند.

 9-این روش چه عوارضی دارد؟

در صورتی که بیمار  بعد انجام جراحی سیگار بکشد فرایند بهبود پس از لیپوماتیک  طولانی  ترخواهدشد تا دو فته پس از عمل، بیمار شاهد تورم، سفتی، و تغییر رنگ پوست خواهد بود.  و در صورت مراقبت­های ناکافی پس از عمل باعث خونریزی پس از عمل، عفونت زخم، تاثیر نامطلوب جراحی، و کبودی خواهد شد.

 

سوال خودتون رو از دکتر وفایی بپرسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن