Lipomatous arm

لیپوماتیک بازو

لیپوماتیک بازو  در واقع روشی موثر برای کاهش سایز بدن و لاغری موضعی است که می تواند در بیمارانی که دچار چاقی موضعی هستند مورد استفاده قرار بگیرد.

البته باید توقع بیش از اندازه از لیپوماتیک بازو نداشته باشید و نباید انتظار کاهش سایز بیش از اندازه از عمل داشته باشید.

لیپوماتیک بازو همزمان با تخلیه چربی ها باعث مقداری لیفت بازو نیز می شود.

 

 

Lipomatous arm

 

 

 

تجمع چربی ، اضافه وزن و افزایش سن دلایل شل شدن و آویزان شدن بازو ها هستند. این مشکل را نمی توان با ورزش حل کرد. اگر می خواهید پوست اضافی و چربی های زاید دور بازو را از بین ببرید بهترین روش عمل لیپوماتیک بازو است.

حتماً تاکنون با اشخاصی که دچار افتادگی بازو هستند، مواجه شده ‌اید. این عارضه که به نسبت در زنان بیش از مردان است، با انجام لیپوماتیک  قابل درمان است.

همان طور که گفته شد این عارضه در زنان بیشتر از مردان دیده شده است. در علم پزشکی به بیماری زنانی که به افتادگی بازو دچار هستند، لیپودیستروفی نواحی پروگزیمال بازو گفته می‌شود.

این افراد علی رغم میل باطنی خود مجبورند، به منظور استتار افتادگی بازوان از لباس‌هایی که ۲ الی ۳ سایز از آن‌ها بزرگ تر است، استفاده نمایند.

افرادی که به صورت موروثی بازوان بزرگی دارند و تمایل دارند بازوان خود را به صورت طبیعی کوچک کنند باید به این نکته توجه نمایند که ورزش و رژیم به نوبه خود در کوچک شدن بازوان نقش بسزایی خواهد داشت اما تا زمان رسیدن به مطلوب، باید بازه زمانی طولانی طی گردد.

 قطعاً انجام عمل لیپوماتیک بازو بر روی این افراد ضمن بالا بردن میزان اعتماد به نفس آن ‌ها، حس رضایت مندی از اندامشان را نیز به همراه خواهد داشت. لیپوماتیک بازو روشی در لاغری موضعی می‌ باشد که در مدت زمانی کوتاه قابل انجام است.

 

 

 

 

 

Lipomatous arm

 

 

 

 

 

چگونگی لیپوماتیک بازو:

نخستین گام برای انجام لیپوماتیک بازو، مراجعه به یک متخصص کار بلد و حاذق است. وی پس از انجام بررسی‌های لازم، اعلام می‌ کند که آیا شما کاندیدای مناسبی برای انجام این عمل هستید یا خیر.

 قطعاً افرادی که بازوان حجیمی دارند و یا به دلیل عوامل موروثی یا پیروی از رژیم‌های سنگین به افتادگی بازو دچار شده‌اند، گزینه مناسبی برای انجام این عمل به حساب می‌ آیند.

 پس از این که آمادگی شما از سوی متخصص برای انجام عمل لیپوماتیک بازو تائید شد، بازوان بیمار به خوبی بررسی می‌شود تا نواحی استخراج چربی در آن تعیین گردد.

 این مسئله یکی از مهم‌ ترین مواردی است که پزشک باید به آن توجه داشته باشد زیرا در صورت کم اهمیتی به این مقوله، نمی‌توان در حین عمل چربی‌های زاید را به درستی تخلیه نمود که این امر موجب ایجاد ناهمواری در سطح بازو خواهد شد.

لازم به ذکر است که در صورت تمایل بیمار، می‌ توان چربی‌ های تخلیه شده را به سایر نقاط بدن تزریق نمود گفتنی است این درمان با بیهوشی موضعی و در یک جلسه ۲ الی ۳ ساعته قابل انجام است.

 

 

 

Lipomatous arm

 

 

 

 

مراقبت های قبل از لیپوماتیک بازو:

۱. آزمایشات کامل پزشکی انجام دهید.

۲. داروهایی که مصرف می کنید را به همراه مقدار دوز آن به دکتر اطلاع دهید.

۳. سیگار کشیدن را متوقف کنید.

۴. از خوردن آسپرین و داروهای ضد التهاب خودداری کنید زیرا این ها باعث افزایش خونریزی می شوند.

افرادی مستعد درمان لیپوماتیک بازو هستند که در درجه اول افتادگی پوست بازو زیادی داشته باشند. همچنین افرادی که دارای وزن ثابت هستند و زیاد اضافه وزن ندارند هم می توانند این درمان را انجام دهند و نتایج مطلب بگیرند.

در دوران بازیابی پس از عمل لیپوماتیک بازو ، باید بر روی زخم بانداژ قرار داده شود و حتما پوشیده باشد، همچنین به منظور کاهش تورم ناشی از درمان بهتر از بازو با باند الاستیک یا باند فشاری بسته شود.

برای کشیدن خون و مایعات اضافی زیر پوست لوله نازکی قرار داده می شود. پس از عمل توسط کادر پزشکی دستورات و داروهایی به شما داده می شود.

 

 

Lipomatous arm

 

 

 

عوارض و خطرات لیپوماتیک بازو:

لیپوماتیک بازو به نسبت سایر عمل لیپوماتیک ها از عوارض کمتری برخوردار است و به نوعی برای شروع کار و کسب تجربه پزشکانی که به تازگی پا به این عرصه گذاشته ‌اند بسیار مناسب است. اما این درمان ممکن است با برخی از عوارض همراه باشد که در ادامه شایع‌ ترین آن‌ ها را ذکر خواهیم کرد.

 • خطرات بیهوشی
 • بروز خونریزی از دیگر عوارض ناشی از لیپوماتیک بازو است.
 • عفونت
 • دیر ترمیم شدن جای زخم
 • ایجاد زخم در داخل بافت بازو
 • آسیب پذیر شدن غدد لنفاوی، عضلات، رگ ها و عصب های بازو
 • از بین رفتن بافت چربی زیر پوست
 • ممکن است بخیه جذب نشود اما پوست بر روی زخم ایجاد شود که در این صورت باعث قرمز شدن و سوزش می شود.
 • احتمال درمان مجدد
 • امکان آسیب دیدن سیستم عروقی و عصبی در این درمان وجود دارد. اگر چه به نسبت سایر درمان های لیپوماتیک از درصد کمتری برخوردار است اما به طور کل نمی ‌توان آن را نادیده گرفت.
 • تجمع یافتن آب زیر پوست (آمبولی شدن) نیز یکی دیگر از عوارضی می‌باشد که ممکن است پس از درمان با آن مواجه گردید. گفتنی است میزان تجربه و تبحر پزشک نقش به سزایی درکمتر شدن احتمال به وجود آمدن این عارضه خواهد داشت.
 • بروز ناهمواری بر سطح پوست و عدم تقارن بازوها نیز از دیگر عوارض شایع انجام لیپوماتیک می‌باشند. لذا به کلیه افرادی که قصد انجام این عمل را دارند توصیه می ‌شود به منظور کاهش ضریب خطر و عوارض ناشی از عمل به پزشکان و متخصصین زیبایی حاذق و چیره دست مراجعه نمایند.

 

 

 

 

Lipomatous arm

 

 

 

 

هزینه لیپوماتیک بازو:

یکی از فاکتورهایی که افراد برای جراحی زیبایی تناسب اندام در نظر می گیرند هزینه لیپوماتیک می باشد.

امروزه تنوع در روش های لاغری و تبلیغات وسیعی که در این زمینه صورت می گیرد مبنی بر صرف هزینه کمتر و نتجه بهتر فریبی بیش نیست.

باید به این نکته توجه داشت برای اینکه برای مدت زمان طولانی می خواهید چربی ها بازنگردد باید از روشی استفاده کنید که هم موثر بوده و هم دارای کمترین عوارض باشد .

 تبلیغاتی که درباره داروها و پک های لاغری با لیپوماتیک باشد در صورتی که موثر باشند اثر آن ها موقت بوده و باعث عوارضی در فرد می شود که از جمله می توان به اختلال در معده یا ایجاد تغییرات پوستی در بدن اشاره کرد.

قیمت لیپوماتیک بازو با توجه به گران بودن دستگاه و قیمت لیپوماتیک بازو در کلینیک یا بیمارستان و جراحی خود پزشک نسبت به روش های لاغری موقت گران تر بوده ولی هم طولانی مدت بوده و هم امکان عدم موفقیت در عمل وجود ندارد.

دکتر وفایی-متخصص جراحی و زیبایی

جراحی بینی – لیپوماتیک

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.