لاغری

لاغری

لاغری :با بالا رفتن آمار چاقی‌های مفرط روز به روز به طرفداران جراحی‌های چاقی افزوده می‌شود.  حتما می‌دانید امروزه روش‌های مختلفی از جمله اسلیو، بای‌پس، باندینگ، بالون، پلیکیشن و … برای این منظور وجود دارد. در واقع هر یک از این روش‌ها مزایا و معایب خود را دارند و برای گروه خاصی از افراد توصیه می‌شوند.

لاغری

چاقی های موضعی از بدترین نوع چاقی محسوب میشود. اگر فرد کلا چاق باشد با یک رژیم لاغری و ورزش می شود به وزن دلخواه برسد افراد باید بدانند که  جراحی لاغری مثل تمام جراحی های دیگر خطرات خاص خودش را دارد و ساده تر از جراحی های دیگر نیست به همین دلیل دانستن نکات اصلی در این زمینه و اینکه چه نوع جراحی لاغری برای فرد  مناسب است اهمیت  بسیاری دارد.

در بین جراحی های لاغری کدام یک برایتان مناسب است

از جراحی های چاقی که در حال حاضر به صورت روتین در دنیا انجام می شوند می توان به گاستریک بای پس، اسلیو گاسترکتومی و باندینگ یا حلقه معده اشاره کرد. البته بعضی جراحی ها هم به دلیل عوارض زیادشان امروزه منسوخ شده اند، از جمله گاستریک بای پس روده.

انواع جراحی لاغری

1-اسلیو گاسترکتومی :

در روش اسلیو گاسترکتومی حدود 75 تا 80 درصد معده از شکم  فرد خارج می شود. این جراحی کاملا فیزیولوژیک است؛ یعنی غذا از دهن می آید و به مری وارد می شود و بعد به معده و اثنی عشر می رود بنابراین این مسیر دست نمی خورد و فقط باریک می شود. در ضمن  در این جراحی اینکه هورمون گرلین یا همان هورمون اشتها  حذف می شود و اشتهای فرد کاهش پیدا می کند.

2-پلیسه زدن معده :

این جراحی  ارزان ترین روش جراحی  هم محسوب میشود  در این روش از وسایل خاصی استفاده نمی شود. در واقع طی آن معده روی هم بخیه می خورد و پلیسه می شود، به این ترتیب فضای آن کم می شود.

3-حلقه دور معده :

در جراحی باندینگ، دور معده یک بند قرار داده می شود. اندازه این بند قابل تغییر است و برحسب نیاز با تزریق مایع به درون آن تنگ شده و حجم معده کوچک می شود. به این ترتیب بیمار به تدریج وزن از دست می دهد. البته با خارج کردن بند از دور معده باز هم احتمال برگشت وزن وجود دارد. افرادی  که حلقه معده می گذارند، باید از خوردن مایعات پر کالری پرهیز کنند که باعث کاهش موفقیت جراحی  می شود.

لاعری

4-گاستریک بای پس:

در این روش جراحی لاغری ، حدود 30 تا 50 سی سی از بالای معده جدا می شود و باقی مانده معده کاملا بخیه می خورد. سپس بخشی از روده به آنجا پیوند زده می شود. به عبارتی بین راه غذا و صفرا حدود 170 تا 200 سانتی متر فاصله می گذاریم. این روش یک مقدار هم روی جذب تاثیر می گذارد. همچنین بر دیابت بسیار  تاثیرگذار است .

5-بالون معده :

این روش عموما توسط متخصصان گوارش انجام می شود به این ترتیب که با استفاده از آندوسکوپ، بالون به داخل معده برده می شود و بعد در آنجا باد می شود تا فضای معده را کاهش دهد. البته بالون هم باید بعد از مدتی از معده خارج شود و مثل روش باندینگ بعد از خارج کردن آن احتمال برگشت وزن وجود دارد.

اصلی ترین نکاتی قبل از جراحی لاغری

1-فرد بعد از هر کاهش وزن سریع ممکن است پوست افتادگی پیدا کند. افراد جوان تر و کسانی که ورزش می کنند کمتر دچار این حالت می شوند.

2-نتایج روش های باندینگ و بالن، موقتی است و برای گرفتن نتایج طولانی مدت باید از روش هایی مثل بای پس معده و اسلیو استفاده کنید.

3-روش باندینگ و بالون بیشتر برای کسانی کاربرد دارد که بنا به دلایلی می خواهند سریع 15 تا 30 کیلو وزن کم کنند.

4-ورزش بعد از عمل جراحی باید به صورت منظم انجام شود و مکمل های ویتامینی تحت نظر پزشک مصرف شود. در مواردی هم ممکن است نیاز به جراح پلاستیک باشد.

5-ورزش بعد از عمل جراحی باید به صورت منظم انجام شود و مکمل های ویتامینی تحت نظر پزشک مصرف شود. در مواردی هم ممکن است نیاز به جراح پلاستیک باشد.

لاغری

لاغری موضعی چیست

شخصی که قد و وزنش نرماله و یا صورتش کوچیکه و  دلش نمی خواد از این کوچکتر بشه با چاقی موضعی چیکار باید بکند؟  گرفتن رژیم لاغری و ورزش پیشنهاد خوبی برای لاغری موضعی نیست چون وقتی رژیم میگیرید از سر تا نوک پا لاغر میشود و ورزش حرفه ای هم تا حدی باعث از بین رفتن چربی های سمج  اندام  شما میشود و گاها  هم بعد از یک مدت هیچ تغییر سایزی نخواهید داشت اما روش های لاغری  موضعی با دستگاه که امروزه خیلی رواج پیدا کرده  باعث تغییر سایز ناحیه مدنظر شده و تاثیری بر سایر قسمت های بدن ندارد

انواع دستگاه لاغری موضعی :

1-دستگاه لاغری موضعی ار اف

2-کویتیشن

3-دستگاه لاغری موضعی ال پی جی

4-دستگاه لاغری موضعی پاور شیپ ۲

5-کرایولیپولیز

6-اولترا کویتیشن

7-مزوتراپی

لاغری

1-دستگاه لاغری موضعی آر اف

در روش لاغری با  آر اف از هیچ اشعه ای استفاده نمیشود و روش درمان فقط شامل گرم کردن بافت زیر پوست است و کلاژن ها را بازآرایی می کند و بلافاصله با اولین جلسه درمان با دستگاه  نتایج برای بیمار قابل مشاهده است این روش لاغری  بافت پوست را سفت و محکم میشود

این تکنولوژی نوین در حالیکه به طور همزمان از لایه های سطحی پوست محافظت می کند انرژی آر اف را به لایه های عمیق پوست هدایت می کند.دستگاه  آ ر اف صورت، گردن، بازو ها و شکم را به آرامی و به طور موثر درمان می کند و راه حل مناسبی برای درمان سلولیت است دستگاه آر اف  حتی ناحیه باسن را سفت می کندو با ایجاد گرمای مناسب و با استفاده از انرژی متمرکز، درمان بدون درد محسوب میشود

2-کرایولیپولیز چیست

این روش شامل سرد کردن غیر تهاجمی چربی بدن برای تجزیه سلول های چربی است که به آن”یخچال چربی” هم می گویند. که باعث کاهش چربی بدن بدون آسیب به دیگر بافت ها می شود. این اثر  لاغری چند ماه طول می کشد تا دیده شود

3-کویتیشن

یک روش بدون نیاز به جراحی لاغری برای از بین بردن چربی‌های موضعی در قسمت‌های مختلف بدن و صورت است.امواج اولتراسوند با فرکانس‌های صوتی خود، لرزش‌هایی در چربی‌های اندام‌های بدن ارتعاش می‌دهد، امواجی که گوش انسان نمی‌شنود ولی تکان شدیدی را در بافت چربی‌ها ایجاد می‌کند که سلول‌های چربی شکسته و به حالت مایع درمی‌آیند و بدن آن‌ها را برای سوختن در بدن یا دفع درک بد آماده می‌کنندسلول‌های شکسته شده به کبد (جگرسیاه) رفته و پس از یک سری تغییرات تبدیل به مواد قابل سوختن در ماهیچه‌ها از طریق ادرار دفع یا در ماهیچه‌ها سوزانده می‌شوند..

لاغری

4-لاغری موضعی با مزوتراپی

مزوتراپی یک نوع درمان برای سلولیت است که هدف آن “ذوب” چربی است . برخی از خطرات بهداشتی و عوارض جانبی نیز با مزوتراپی امکان پذیر است که  باید حتما قبل از انجام با پزشک مشورت شود مزوتراپی شامل تزریق یک محلول مخصوص مایع زیر پوست برای تجزیه سلول های چربی است

سوال خودتون رو از دکتر وفایی بپرسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن