Fast slimming

لاغری سریع

لاغری سریع با عمل لیپوماتیک از روش‌های مدرنی است که امروزه برای لاغری سریع انجام می ‌گیرد. از عوارض لیپوماتیک می‌ توان حساسیت به لیدوکایین را نام برد.

علاقه افراد چاق به لاغری سریع باعث شده که همواره پزشکان در حال یافتن راه حل ‌های جدید و بهبود تکنولوژی‌های گذشته خود باشند.

 

 

Fast slimming

 

 

 

دست یابی به روشی که کمترین آسیب بافتی و مخاطرات را داشته و بیمار زودتر درمان گردد، جزء اهداف پزشکان و محققان این شاخه از پزشکی است.

در این راستا دستگاه لیپوماتیک تولید و ساخته شده است. لیپوماتیک همان گونه که از واژه لغوی آن مشخص است به معنای زدودن چربی‌ های بدن است.

 امروزه این روش به گفته پزشکان متخصص یکی از بی خطرترین روش ‌های درمانی برای از بین بردن سلولیت ها و تجمع چربی‌ های اضافه در بدن است.

لاغری سریع با لیپوماتیک چیست؟

این دستگاه یکی از دستگاه های لیپولیز در جهان است که توسط FDA تائید شده و برای اولین بار توسط یک جراح آلمانی ابداع گردید.

دستگاه لیپوماتیک اینفراسونیک هوای فشرده که توسط دستگاه کمپرسور ایجاد می ‌شود را به کانولایی که دارای انعطاف منتقل می‌ کند وسبب ایجاد سه نوع حرکت گردشی می‌ گردد که در مجموع به آن یا گردش سه بعدی گفته می‌ شود.

 

Fast slimming

 

 

لیپوماتیک یا پیکر تراشی موضعی چگونه چربی‌ ها را از بین می ‌برد؟

دستگاه با استفاده از امواج اینفراسونیک و ارتعاش (Vibration) و نوسان ثابت حول محوری سلول‌ های چربی را از محل اتصالات آن‌ها به یکدیگر جدا می‌ سازد و بدون اینکه منجر به تخریب سلول‌های چربی گردد، سلول‌ های بافت چربی را سالم از زیر پوست با عمل ساکشن خارج می ‌نماید.

به همین دلیل از سلول‌ های خارج شده چربی توسط این تکنیک می‌ توان مجدداً به عنوان فیلر برای حجیم سازی گونه و صورت و یا سایر اعضاء استفاده نمود.

 قابل ذکر است که این چربی به مراتب دارای دوام بیشتر و تورم کمتر پس از تزریق به عنوان فیلر می ‌باشد و نسبت به چربی کشیده شده توسط ساکشن برای حجیم سازی بسیار سالم ‌تر است.

 

برتری لاغری سریع با روش لیپوماتیک نسبت به روش ‌های قدیمی (لیپوساکشن، لیپولیز و…) چیست؟

به گفته پزشکان متخصص در روش لیزر لیپولیز، بافت ‌های چربی ذوب می ‌شود و جراح آن‌ها را از بدن فرد خارج می ‌کند.

 این چربی ‌ها برخلاف روش لیپوماتیک دیگر قابل‌ استفاده نیستند و دور ریخته می‌ شوند. در عین حال،lipomatic به ‌دلیل پایین بودن میزان خونریزی بیمار، روش بسیار ایمن‌ تری نسبت به لیپولیز به حساب می‌آید. از طرفی چون هیچ‌ حرارتی تولید نمی ‌شود خطر سوختگی پوست هم وجود ندارد.

 

Fast slimming

 

 

 

همچنین چربی‌ های خارج‌ شده (به دلیل حرارت ندیدن) در صورت لزوم می‌ توانند به قسمت‌ هایی از صورت و بدن فرد تزریق شوند؛ مثلاً برای پر کردن خط اخم یا خطوط خنده مورد استفاده قرار بگیرند.

در این میان، لیپوساکشن از جمله روش‌ های قدیمی لاغری است و خارج کردن چربی ‌ها در هر جلسه بسیار کمتر از لیپولیز و لیپوماتیک است.

یکی از مهم ‌ترین معایب لیپوساکشن نیز افتادگی پوست به‌ دلیل تخلیه بافت چربی زیرپوستی است در حالی که دیگر روش ‌های گفته شده به ویژه لیپوماتیک نه‌ تنها چنین عارضه‌ ای ندارد، بلکه باعث سفت ‌تر شدن پوست می‌ شوند.

 

لیپوماتیک برای چه کسانی توصیه می ‌گردد؟

استفاده از این روش به افراد چاق یا دارای اضافه وزنی که با رژیم و ورزش می ‌توانند به تناسب اندام برسند اصلاً توصیه نمی ‌شود.

به عبارتی لیپوماتیک مناسب افرادی است که چاقی موضعی در غبغب، بازو، شکم، ران، باسن، بغل پا، کتف و… دارند و با ورزش و رژیم چربی ‌هایشان آب نمی‌ شود یا ممکن است مدت ‌ها طول بکشد تا کمی نتیجه بگیرند، پس لیپوماتیک برای کاهش سایز بیمار است نه کاهش وزن.

 

 

Fast slimming

 

 

 

 

عوارض لیپوماتیک چیست؟

بنا به گفته متخصصین اگر این روش درمانی درست انجام شود، واقعاً عارضه و خطر خاصی نخواهد داشت.

خطر آمبولی چربی با استفاده از این روش، تقریباً صفر خواهد بود. ارتعاش ‌هایی که کانول های دستگاه داخل بافت چربی دارند، باعث می ‌شود از کنار عروق خونی فرار کنند بنابراین خطر خونریزی بسیار پایین و در حد صفر خواهد بود.

اگر فردی که لیزر لیپولیز را انجام می ‌دهد، به اندازه کافی ماهر نباشد و درمان را بیش از حد ادامه بدهد، می ‌تواند خطر سوختگی، تغییر قوام و رنگ پوست را برای بیمار ایجاد و ظاهر نامناسبی در آن قسمت از پوست بدن ایجاد کند در حالی که این خطر در این روش جدید به وجود نمی‌ آید.

لاغری سریع با لیپوماتیک برای کدام گروه از بیماران خطرناک است؟

حساسیت به لیدوکایین:

این مشکل در کسانی که سابقه ای از حساسیت به این ماده یا مواد مشابه داشته ‌اند قابل شناسایی و پیشگیری می‌ باشد.

خونریزی و کبودی در کسانی ‌که داروهای ضد انعقاد خون مانند آسپرین، وارفارین و.. مصرف می‌ کنند ایجاد می ‌شود که با توجه به نوع دارو می ‌بایست از مدتی قبل از لیپوماتیک آن را قطع کرد.

 

 

Fast slimming

 

 

 

عفونت:

عفونت محل منافذ ایجاد شده در لیپوماتیک با رعایت شرایط کامل استریلزاسیون در کلینیک و نیز ضدعفونی مناسب آن توسط بیمار بسیار نا محتمل است مگر آن که بیمار دچار بیماری‌های مزمن همراه با کاهش سیستم ایمنی مانند دیابت شدید، بیماری‌های مزمن اتوایمیون مانند لوپوس پیشرفته و.. بوده و یا از داروهای تضعیف کننده سیستم ایمنی مانند کورتون، داروهای ضد سرطان استفاده نماید.

 

 مسمومیت با داروهایی‌ که در لیپوماتیک مورد استفاده قرار می‌ گیرد به خصوص لیدوکایین:

برای کاستن از این خطر عملکرد کبد بسیار اهمیت دارد بنابراین بیمارانی که دچار نارسایی کبد می ‌باشند نباید از لیپوماتیک استفاده نمایند و داروهایی که باعث اختلال کارکرد کبد می ‌شوند نیز می ‌بایستی مدتی قبل از لیپوماتیک قطع شوند که این داروها شامل تتراسیکلین، کوتریموکسازول، آمیودارون، سایمتدین، فلوکونازول، فلوکساتین و.. می ‌باشد. البته در صورتی این داروها تاثیرگذار می‌باشند که به مدت طولانی مصرف گردند و مصرف کوتاه مدت آنان بی تاثیرند.

تجمع آّب ناشی از عدم تخلیه مناسب مایع و بسته شده زودهنگام منافذ که همراه با سفت شدن قسمت ‌های کوچکی از محل لیپوماتیک می ‌باشد.

 این مشکل در صورت همکاری مناسب بیمار جهت ماساژ مناطق لیپوماتیک شده قابل پیشگیری می ‌باشد ضمناً در صورت وقوع بعد از مدتی جذب خواهد شد و حتی قابل تخلیه می ‌باشد.

 

چند راهکار غذایی برای لاغری سریع:

غذاهای طبیعی و سالم مصرف کنید:

تا حد امکان از مصرف غذاهای فرآوری و بسته‌بندی‌شده خودداری کنید. نمک خاصیت نگهدارندگی دارد و این غذاها سرشار از نمک و در نتیجه سدیم هستند. مصرف زیاد سدیم برای سلامتی مضر است. بهتر است از غذاهای سالم و تازه‌ مانند میوه‌ها، سبزیجات، غلات کامل (سبوس‌دار)، لبنیات و پروتئین های کم‌ چربی استفاده کنید.

 

 

 

Slimming fast

 

 

 

مصرف نمک را کاهش دهید:

اگر می ‌خواهید چیزی برای میان‌وعده‌ تان بخرید، مقدار نمک آن را از روی برچسب ‌اش بخوانید. مصرف ۱۴۰ میلی ‌گرم یا کمتر سدیم در هر وعده‌ ی غذایی برای سلامتی مناسب است؛ بنابراین اگر حتما خواستید که غذای فرآوری‌ شده مصرف کنید، محصولات کم‌ نمک ‌تر را انتخاب کنید.

 

 یک فنجان قهوه یا چای بنوشید:

روزتان را با یک فنجان قهوه آغاز کنید. کافئین موجود در قهوه ادرارآور بوده و سرشار از آنتی اکسیدان هایی است که سلول‌ های بدنتان را از آسیب‌‌ ها محافظت می ‌کند.

 اگر اهل قهوه نیستید، چای نیز با خواص مشابه گزینه‌ی مناسبی به شمار می‌آید. بر اساس تحقیقات جدید چای سبز با افزایش سوخت و‌ ساز بدن موجب می‌شود در طول ۲۴ ساعت ۷۰ کالری بیشتر از پلاسیبو (استفاده از روش‌های درمانی صوری و تلقینی) سوزانده شود.

Slimming fast

 

 مصرف نوشیدنی‌ های شیرین را متوقف کنید:

کالری دریافتی از نوشیدنی‌ ها نسبت به کالری دریافتی از مواد غذایی جامد، خاصیت سیرکنندگی کمتری دارد. نوشیدن آبمیوه یا نوشیدنی‌های کاراملی به اندازه‌ی مصرف یک کاسه سبزیجات و غذاهای حاوی پروتئین شما را سیر نمی ‌کند؛ بنابراین تا حد امکان مصرف آبمیوه‌ های پر از شکر، نوشابه و نوشیدنی‌های الکلی را متوقف کنید.

 با مصرف این نوشیدنی‌ها به بدنتان کالری بالایی می ‌رسد، ولی باز هم به سرعت احساس گرسنگی خواهید کرد. در ضمن نوشیدنی ‌های الکلی با متوقف کردن سوخت‌ و ساز چربی‌ها تأثیر بیشتری در اضافه وزن دارند.

وزنه و دمبل بخرید:

از پولی که برای خرید وزنه و دمبل می‌ پردازید، هرگز پشیمان نخواهید شد. تمرینات قدرتی به افزایش حجم عضلات کمک می ‌کند. افزایش حجم عضلات باعث می‌ شود چه در زمان کار، چه در زمان استراحت، در تمام ۲۴ ساعت شبانه‌روز و هر ۷ روز هفته کالری بیشتری بسوزانید.

هر چه عضلات بیشتری داشته باشید، زودتر می‌توانید لاغر شوید. برای شروع از وزنه ‌ها و دمبل‌ های سبک ‌تر استفاده و هفته ‌ای سه یا چهار بار ورزش کنید. پس از مدتی از تغییراتی که در اندام‌تان به وجود می ‌آید، شگفت ‌زده می‌ شوید.

Slimming fast

 

مصرف ادویه را افزایش دهید:

مصرف ادویه های مناسب لاغری در کاهش وزن و لاغری سریع مؤثر است. «کپسایسین» ترکیبی است که در فلفل هندی (قرمز) و هالاپینو یافت می ‌شود.

 این ترکیب باعث می ‌شود، بدن‌ هورمون آدرنالین بیشتری ترشح کند که نتیجه‌ی آن افزایش سوخت ‌و ساز و افزایش کالری سوزی است. تندی غذا موجب می ‌شود آن را با سرعت کمتری میل و زودتر احساس سیری کنید. سایر ادویه ‌های مفید برای کاهش وزن عبارتند از زنجبیل، زردچوبه، فلفل سیاه و مرزنگوش (آویشن کوهی).

دکتر حمید رضا وفایی-متخصص جراحی و زیبایی

جراحی بینی – لیپوماتیک

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.