عمل لیپوماتیک

عمل لیپوماتیک : لیپوماتیک یک روش لیموتومی حداقل تهاجمی است که با استفاده از انرژی با سرعت بالا برای تجزیه چربی و نگه داشتن بافت همبند دست نخورده انجام می شود. چربی مایع پس از آن به آرامی مکیده می شود و از بدن دفع می شود.

عمل لیپوماتیک

لیپوماتیک چیست

روش عمل لیپوماتیک جدیدترین روش تخلیه چربی بشمار میرود که مشکلات ایمنی را در روش سنتی لیپوساکشن حل کرده است؛ در این روش سلول‌های چربی به صورت کاملاً فیزیکی تخریب شده و توسط حرکات لرزشی کانولا بصورت آزاد در‌آمده و این چربی به آرامی، بدون درد و خونریزی توسط دستگاه از بدن خارج می‌شود.

بنابراین بدلیل عدم استفاده از لیزر و حرارت در بافت چربى امکان فیبروز در بافت زیر پوست بسیار کم است و به طور اعجاب انگیزی به سفت‌تر شدن و لیفت پوست نیزکمک می‌کند. هدف از انجام عمل لیپوماتیک  تغییر سایز، حجم و فرم است که به رفع سلولیت کمک می‌کند. این روش دارای دوره نقاهت کوتاه و بین ۳ تا ۷ روز می باشد و دوره استفاده از گن نیز حدود دو هفته می‌باشد.

مناطق قابل انجام عمل لیپوماتیک

جراحی لیپوماتیک

این تکنیک  پیشرفته می تواند چربی را از مناطق زیر خارج کند مناطق قابل انجام عمل  لیپوماتیکدر روش های قدیمی تر معمولا لاغری موضعی با استفاده از دستگاه درنواحی مانند شکم، باسن، پهلوها ،ران ،و سر اتفاق می افتاد، اما باتوجه به حساسیت های بالای پروب دستگاه ویزر، می توان از آن برای چربی اضافه سینه، غبغب، گردن، بازو، وحتی مچ پا هم استفاده کرد

لیپوماتیک سینه در آقایان
بزرگی سینه در آقایان می تواند ناشی از تجمع بافت پستانی باشد که به آن ژینکوماستی می گویند و یا به دلیل چاقی و تجمع بافت چربی ایجاد شود.

علت و عوامل بسیاری برای ژینکوماستی واقعی مطرح است .

در دوران بلوغ و نوجوانی و نیز افراد مسن , ژینکوماستی فیزپولوژیک وجود دارد . یعنی ژینکوماستی قرینه در این افراد غالبا موضوعی طبیعی است. برخی داروها از جمله سایمتیدین ، اسپیرونولاکتون و برخی داروها ضد فشار خون می توانند باعث ژینکوماستی شوند .

عمل لیپوماتیک سینه آقایان

عمل لیپوماتیک

لیپوماتیک سینه آقایان یا جراحی ژنیکوماستی، سبب ارتقا ظاهر سینه مردان می‌شود. با این عمل، بافت‌های نرم سینه به‌گونه‌ای که ظاهر نامطلوب نداشته باشد، جراحی می‌شود. عمل بافت غده‌ای سینه مردان ، اولین اقدام در فرایند جراحی چربی ناحیه سینه در مردان است. پس از آن، بافت‌های چربی سینه که لیپوماستیا نام دارد برداشت می شود.

بعد از آن  پوست اضافی برداشته می‌شود که در نهایت این عمل موجب بالا بردن یا کوچک شدن نوک سینه مردان خواهد شد. مردانی که در بخش سینه‌شان انباشته سینه دارند، می‌توانند این عمل جراحی را انجام دهند.

۱-اکثر ورزشکارانی که از هورمون های آندروژن استفاده می کنند نیز دچار ژینکوماستی می شوند .

۲-اما بسیاری از موارد بزرگی سینه آقایان به خصوص افراد چاق , ژینکوماستی واقعی نیست و تجمع چربی در سینه ها است . این موضوع غالبا باعث بروز احساس ناخوشایند در آقایان می شود.

۳-از روش عمل  لیپوماتیک برای تخلیه این چربی ها و بافت پستانی می توان استفاده کرد و با نتایج بسیار خوبی همراه است. پوشیدن گن پس ازانجام کار به جمع شدن مناسب پوست کمک بهتری می کند .

عمل لیپوماتک ژنیتالیا

در برخی بانوان چاق , تجمع چربی در قسمت جلوی ژنیتالیا نامطلوب است. تخلیه چربی این ناحیه بصورت مجزا و یا در همراهی با لیپوماتیک شکم قابل انجام است.

اقدامات بعد از جراحی لیپوماتیک

عمل لیپوماتیک

۱- بعد از جراحی لیپوماتیک نیازی به بستری در بیمارستان ندارید و بلافاصله به منزل باز خواهید گشت .

۲-درد و تورم در نواحی لیپوماتیک شده طبیعی است و با استفاده از داروهای مسکن می توانید آن را کاهش دهید .

۳- دقت داشته باشید که در روزهای ابتدایی درد و کوفتگی در نواحی لیپوماتیک شده وجود دارد و شما نباید تحرک شدید داشته باشید .

۴-قدم زدن آهسته به شما کمک می کند که خونابه های ناشی از جراحی راحت تر خارج شود.

۵- سعی کنید استحمام داشته باشید و با استفاده از دوش آب گرم نواحی لیپوماتیک شده را ماساژ دهید.

۶- حتما از گن سفت استفاده کنید ، این اقدام شاید کمی دردناک باشد اما باید بدانید که هرچه این گن بیشتر مورد استفاده قرار بگیرد تاثیر بیشتری در لاغری بعد از جراحی خواهد داشت و فرم بهتری به بدن شما داده خواهد شد.

۷- داروهای تجویز شده را سر ساعت مصرف کنید.

۸- غذاهای پر کالری و چرب مصرف نکنید.

قبل از عمل لیپوماتیک

قبل از عمل،متقاضیان  باید آزمایش هایی را انجام دهند تا اطمینان حاصل شود که جراحی بدون آسیب انجام شده است. توصیه هایی پیشنهاد شود:

۱-کسانی که از داروهای معمول آسپیرین و ضد التهاب، ضد انعقاد استفاده می کنند باید حداقل دو هفته قبل از جراحی مصرف دارو را قطع کنند.
۲-ممکن است از خانم ها خواسته شود از قرص ضد بارداری استفاده نکنند.
۳-افراد  مبتلا به کم خونی ممکن است از مکمل های آهن استفاده کنند.
۴-بیمار باید فرم رضایت را امضا کند. این فرم نشان می دهد که فرد  کاملا از خطرات، مزایا و گزینه های احتمالی این عمل مطلع است.

عمل لیپوماتیک

استحمام بعد از عمل با لیپوماتیک

اغلب برای بیماران سوال پیش می آید که چه زمانی می توانند به حمام بروند و آیا استحمام آنها بعد از انجام لیپوماتیک باید با روز های دیگر متفاوت باشد؟

۱-همان طور که گفته شد مایعاتی بعد از عمل لیپوماتیک از قسمت شکاف های ایجاد شده خارج می شود. این ترشحات همان چربی ها و مواد تخریب شده هستند که به طور کل از بدن خارج نشده اند.

۲-معمولا بعد از گذشت ۴۸ ساعت استخراج این مایعات در بدن ادامه دارد و به عبارتی می توان گفت هرچقدر مقدار بیشتری از این مایعات بعد از لیپوماتیک از بدن خارج شود روند بهبودی بعد از لیپوماتیک سریع تر شکل می گیرد.

۳-در صورتیکه قبل از اتمام مایعات سوراخها بسته شود مایع در محل انباشته می شود که به بزرگ شدن تدریجی ناحیه عمل ، تشدید درد و گاها قرمزی پوست منجر می شود.

عمل لیپوماتیک

۴-بعد از انجام لیپوماتیک به دلیل اقداماتی که بر روی چربی ها در بافت زیر پوست انجام شده است ورم و کبودی در نواحی مورد نظر دیده می شود .خارج شدن مایعات همچنین می تواند به کاهش درد و کم شدن تورم در افراد کمک شایانی کند.

۵-کسانیکه  می توانند زمانی که به حمام می روند با ماساژنواحی مورد نظر به سمت پایین به خارج شدن مایعات کمک کنند. زیرا مایعات باقیمانده بعد از بسته شدن منافذ باعث درد و بزرگی سایز شده و به کندی بوسیله بدن دفع میگردد.پیشنهاد می شود در طول روز دو الی سه مرتبه در حمام و زیر دوش آب ولرم ناحیه لیپوماتیک شده را ماساژ دهید.

۶-همچینن برای جلوگیری از عفونت شکاف های کوچک ایجاد شده برای عبور لوله این قسمت ها را با آب و صابون بشویید سپس با سشوار و حوله تمیز خشک کنید.

عمل لیپوماتیکبهترین جراحی لاغریدکتر حمیدرضا وفایی

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.