عمل جراحی لاغری

,

عمل جراحی  لاغری

عمل جراحی لاغری :انجام عمل های جراحی کاهش وزن برای برخی افراد ضروری است و حتی  گاهی جان آنها را نجات می دهد چراکه وزن بالای آنها به قلبشان آسیب می رساند و این وزن اضافی با عمل جراحی برداشته می شود. ولی انجام این عمل برای همه ی افرادی که اضافه وزن دارند مناسب نیست.

عمل جراحی لاغری

کرایولیپولیز به عنوان جدیدترین روش عمل جراحی لاغری

کرایولیپولیز از جمله پیشرفته ترین و جدیدترین روش های غیر تهاجمی در رسیدن به لاغری موضعی است که به صورت قابل تأثیری چربی و سلولهای چربی را در محل مورد نظر از بین می برد.روش کرایولیپولیز یا فریز کردن چربی ها در مقایسه با همه نمونه عمل های پیکرتراشی یکی از کم عارضه و بهترین هاست. به همین دلیل بسیاری از متخصصان براین باورند که این روش در مقایسه با لیپوساکشن می تواند روشی مطمئن ترباشد.

کرایو لیپولیز فن آوری نوینی است که به کمک یک خنک کننده دقیق، به آرامی و به طور موثر سلول های چربی زیر پوست را هدف قرار داده، آنها را کریستالیزه یا یخ زده می کند سپس با گذشت زمان، بدن به طور طبیعی چربی ها و این سلول های مرده را دفع کرده و مجددا ترمیم می شود.

کاندیدای مناسب برای عمل جراحی لاغری با روش  کرایولیپولیز

کرایولیپولیز روی چربی های موضعی افراد  انجام می گردد و افرادی  که  اضافه وزن زیادی دارند و دارای چربی های عمومی  زیادی  هستند کاندیدای مناسبی  برای این عمل جراحی لاغری نمی باشند. این گونه افراد بعد از کم کردن وزن با رژیم غذایی و ورزش می توانند از کرایولیپولیز استفاده کنند. همینطور افرادی که مشکلات کبدی مثل کبد چرب دارند و یا آنزیم های کبدی بالا دارند نیز نمی توانند از روش کرایولیپولیز بهره ببرند.

عمل جراحی لاغری

برای انجام کرایولیپولیز به چند جلسه نیاز است

تعداد جلسات کرایولیپولیز در بیماران  مختلف متفاوت است اما در اکثر موارد جهت هر ناحیه و موضع و با توجه به قطر لایه چربی به ۲ تا ۳ جلسه کرایولیپولیز نیاز است و مدت زمان مطلوب بین جلسات کرایولیپولیز ۳۰ تا ۴۵ روز است.

مزایای عمل جراحی لاغری  کرایولیپولیز

1-کرایولیپولیز عوارض خاصی ندارد و بی خطر است.

2- پس از کرایولیپولیز بیمار دردی نداشته و نیازی به استفاده از مسکن ندارد.

3-کرایولیپولیز دوره نقاهت ندارد و از فردای روز کرایولیپولیز می توان به زندگی طبیعی ادامه داد.
4-به علت عدم نیاز کرایولیپولیز به جراحی و ایجاد سوراخ در سطح پوست بدن، عفونتی در بدن ایجاد نمی گردد.
5-طی  جراحی کرایولیپولیز اسکار های جراحی (گوشت اضافه)‌ در سطح پوست تشکیل نمی گردد.در کرایولیپولیز پوست شل و افتاده نمی گردد.

عمل جراحی لاغری

عمل جراحی لاغری شکم

این عمل جراحی لیپو شکم و پهلو به هدف کوچک کردن شکم و برداشت پوست و چربی های اضافی و همچنین سفت کردن جدار عضلانی شکم به وسیله ی بخیه انجام می‌شود. در این عمل، چربی های ناحیه کمر، پهلوها و بالای شکم، لیپوساکشن می‌شوند و ناف با پایه‌ی طبیعی خود در جایگاه صحیح قرار می‌گیرد.

نتیجه‌ی نهایی جراحی شکمی با ظاهری غیر برآمده و بدون پوست و چربی اضافی با یک خط برش در زیر شکم و برش دور ناف می‌باشد. برش پایین شکم به وسیله‌ی لباس زیر یا لباس شنا پوشیده می‌شود و قابل رویت نمی‌باشد. همچنین با مراقبت های صحیح و منظم خطوط برش تا حد بسیار زیادی محو و بی‌رنگ می‌شوند.

عوارض جراحی لاغری شکم

عمل جراحی لاغری

عواملی  بسیاری مانند ژنتیک و محیط بر چاقی افراد تاثیر گذار است و معمولا این روند با الگوی غذایی نامناسب از قبیل پرخوری های زیاد زمینه بیشتر این معضل به ویژه چاقی در ناحیه شکم را به دنبال دارد.

امروزه  سه نوع عمل جراحی وجود دارد که شامل :1- شکم ابدومینوپلاستی ، 2-لیپوساکشن (خارج کردن چربی زیر پوستی) و 3-یا ترکیب این دو روش استفاده می شود که اگرچه  عمل جراحی لاغری شکم به ظاهر  موجبات عامل رضایت را هم برای پزشک و هم بیمار  را فراهم کرده اما  قطعا عوارضی را به دنبال داشته است  که شامل :

 عفونت، تجمع مایع، از دست دادن پوست، درد و تورم پاها را از جمله عوارض جراحی زیبایی شکم بیان کرد و معمولا بسیاری از متقاضیانی که برای انجام این نوع عمل مراجعه می کنند در مورد عواقب و عوارض های آن بی اطلاع هستند.باید بدانید ورزش و انجام فعالیت های ورزشی بهترین راهکار برای کاهش وزن و رفع معضل چاقی است که باید بیش از روش های دیگر لاغری از جمله اعمال جراحی مورد توجه قرار گیرد.

قیمت جراحی های  لاغری

با بالا رفتن آمار چاقی های مفرط روز به روز به طرفداران جراحی های چاقی افزوده می شود. اگر نگاهی به آگهی های این جراحی ها انداخته باشید حتما می دانید روش های مختلفی از جمله اسلیو، بای پس، باندینگ، بالون، پلیکیشن و … برای این منظور وجود دارد

که در این میان هزینه جراحی لاغری یکی از مهمترین دغدغه های افرادی است که قصد انجام این کار را دارندقیمت  جراحی لاغری به عوامل زیر بستگی دارد:

1- انتخاب نوع جراحی لاغری: با توجه به انواع جراحی های لاغری شامل بای پس معده، حلقه قابل تنظیم معده، اسلیو معده، اسلیو معده همراه با سوئیچ عثنی عشری، بالون معده یا سایر روش ها قیمت هر یک نیز متغیر می باشد.

2-دستمزد جراح لاغری : این عامل تا حد بسیاری به محل زندگی بیمار ، تجربه های جراح متخصص زیبایی و پیچیدگی جراحی انتخابی بیمار بستگی دارد.

3-بیمارستان یا محل جراحی لاغری : هزینه ها می تواند تا حدودی به محل انجام جراحی و خدمات ارائه شده توسط بیمارستان هم  بستگی داشته باشد.هزینه های دیگر شامل :هزینه ی متخصصان بیهوشی،هزینه وسایل جراحی، هزینه دستیاران جراح، هزینه مشاور ،جلسات و ویزیت های پزشک پس از جراحی همه این موارد در محاسبه قیمت جراحی تاثیرگذار است

عمل جراحی لاغری

 محاسبه هزینه های پس از انجام  جراحی لاغری

1-هزینه ی ملاقات با متخصصان تغذیه معمولا جزو هزینه های پرداخت شده قبل از عمل نمی باشد. به همین دلیل بیمار باید خود به صورت جداگانه این هزینه ها را پرداخت کند.

2-هزینه های ویزیت های پس از جراحی معمولا رایگان بوده یا توسط بیمه پرداخت می شوند.
3-عوارض جراحی لاغری  ممکن است برای فرد  کمی هزینه بر باشد. اگر جراحی تحت پوشش بیمه انجام شود، هزینه های درمان عوارض نیز توسط بیمه پرداخت خواهد شد. ولی  در صورت عفونی شدن زخم جراحی، هزینه درمان معمولا توسط بیمارستان پرداخت می شود.

سوال خودتون رو از دکتر وفایی بپرسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن