عمل بینی طبیعی

عمل بینی طبیعی :بیماری که با دلایل خاص برای جراحی بینی مراجعه می کند انتظار دارد بعد از جراحی بینی تمامی عیب های بینی اش برطرف شود.جراحی زیبایی بینی با توجه به نوع بینی و ویژگیهای ساختار بینی عمل را انجام میدهد و در ابتدا  متخصص بینی تکنیک ها و روش های متعددی را برای بازسازی و زیبایی بینی انجام خواهد داد.اما  در عیت حال جراحی زیبایی بینی می تواند نتیجه ایی طبیعی داشته باشد به گونه ایی که افرادی که تاکنون بیمار مورد نظر را ندیده اند متوجه عمل بینی او نشوند.

عمل بینی طبیعی

در عمل بینی طبیعی سوراخ‌ها زیادی دست‌کاری نمی‌شوند و در صورتی که نیاز به کوچک کردن و تقارن آنها باشد، جراح اقدام به تغییر سوراخ و پره‌های بینی می‌کند و بعد از عمل اندازه سوراخ‌ها نسبت به کل بینی هارمونی داشته و بیش از حد کوچک نخواهند شد.علاوه‌ بر این، از طریق جراحی بینی طبیعی می ­توان نواقص بینی مانند جراحی پولیپ بینی، قوز و انحراف بینی را اصلاح کرد.

معیارهای ظاهری مهم در عمل بینی طبیعی

۱-جراح بینی پیش از جراحی بینی موارد زیر را آنالیز می کند.

۲-مقدار برجستگی بینی
۳-مقدار چرخش بینی
۴-پره های بینی
۵-پهنای بینی: در واقع جراحی زیبایی بینی می تواند در هر دو طرف باعث ایجاد تغییر در پهنای بینی شود.یعنی ممکن است بعد از عمل بینی پهن تر و یا باریک تر شود. برای ایجاد این تغییرات ممکن است بر استخوان ها و غضروف ها،پره های بینی و همچنین پوست بینی تغییراتی ایجاد شود.
۶-قرینگی بینی :جراحی زیبایی بینی باعث اصلاح غیر قرینگی می شود مواردی مانند انحراف تیغه بینی ،استخوان های کج موجود در بینی که به دلیل آسیب دیدگی به وجود می آید و یا اینکه غضروف های غیر قرینه به دلیل جراحی قبلی به وجود آمده است.

عروسکی نکردن بینی در عمل بینی فرم طبیعی

عمل بینی طبیعی

امروزه افراد زیادی هستند که عمل بینی طبیعی را بر روش های دیگر ترجیح می دهند و دوست دارند کسی متوجه عمل بینی آنها نشده باشد.اما در این میان افرادی هم هستند که هنوز بینی عروسکی را دوست دارند که این امر در سن های پایین بیشتر دیده می شود.

از نظر زیبایی شناختی بینی هایی که قوس دار هستند در صورتی که تناسب بینی را با صورت بر هم ریخته باشند به هیچ عنوان تصویری زیبا از فرد ایجاد نخواهند کرند .در بینی های طبیعی پشت بینی صاف بوده و یا اینکه جراح بینی باید قوسی بسیار ظریف را در بینی به وجود بیاورد. یک پشت بینی قوی باید صاف یا حتی گاهی کمی پری داشته باشد که این پر بودن پشت بینی خیلی از افراد را زیباتر می‌کند. در مردها این پر بودن باید از خانم‌ها بیشتر هم باشد.

 سوالات مهم درباره نتیجه عمل بینی طبیعی

درباره جراحی بینی طبیعی می توان با طرح کردن چند سوال و پاسخ آن اطلاعات بیشتری را کسب کنید.

تا چه اندازه سایز بینی باید کوچک شود

تصور غلطی که در بین مردم وجود دارد این است که بینی های کوچک زیبا تر هستند اما بهتر است بدانید که به هیچ عنوان کوچکی بینی فاکتوری برای زیبایی بینی نیست مهم ترین امری که در زیبایی بینی وجود دارد این است که در صورت فرد به شکل هماهنگ با دیگر اجزای صورت دیده شود .در عمل بینی طبیعی جراح بینی سعی می کند که از غضروف ها و استخوان های بینی به اندازه ایی کم کند تا در صورت وی به زیبایی نمایان شود .

در عمل بینی طبیعی چقدر قوس باید داشته باشد

در جراحی طبیعی بینی پشت بینی باید صاف باشد و یا اینکه قوس به مقدار بسیار کمی دیده شود.جراح بینی در ابتدا پشت بینی را تقویت می کند تا با اعمال تغییرات، بینی دچار مشکلاتی مانند افتادگی نوک بینی و یا کجی بینی نشود.باید گفت افرادی که می خواهند جراحی فانتزی و یا عروسکی انجام بدهند از جراحی بینی و عوارض آن آگاهی لازم را داشته باشند زیرا این حالت بینی باعث تنگ شدن مجاری تنفسی خواهد شد و در چند سال آینده برای فرد مشکل زا خواهد بود.در جراحی بینی طبیعی قوس پشت بینی به اندازه کم و خیلی معقولانه ایجاد خواهد شد.

عمل بینی طبیعی

انواع روش‌های بی‌هوشی در عمل بینی طبیعی

عمل بینی طبیعی می‌تواند تحت بی‌هوشی موضعی یا بی‌هوشی عمومی انجام شود و انتخاب نوع روش بی‌هوشی بستگی به حجم عمل جراحی و ترجیح شما و جراحتان دارد. در بی‌هوشی موضعی، معمولاً از یک داروی بی‌حسی استفاده می‌شود که از طریق آن بینی و ناحیه اطراف آن بی‌حس می‌شود. در این حالت شما در طول انجام عمل جراحی بیدار هستید، اما آرام بوده و احساس درد نمی‌کنید. در بی‌هوشی عمومی، شما در طول انجام عمل جراحی به خواب می‌روید.

عوامل مهم در جراحی بینی طبیعی

۱-نوع پوست و ضخامت فرد بیمار  در روند جراحی مهم است.
۲-غضروفی بودن، استخوانی و گوشتی بودن بینی در نحوه جراحی مهم است .
۳-در افرادی که نوک بینی غضروفی دارند، نسبت به افرادی که بینی گوشتی دارند جراحی زیبایی بینی راحت تر انجام می شود.
۴-سن بیمارمهم است زیرا باید به سن بلوغ رسیده باشد. در دختران بالای ۱۶ سال و پسران بالای ۱۸ سال مد نظر است.

روش انجام عمل بینی طبیعی

عمل بینی طبیعی

عمل بینی طبیعی برروی بینی‌های استخوانی و گوشتی معمولاً یک یا ۲ ساعت طول می‌کشد، هر چند انجام عمل‌های جراحی پیچیده‌تر ممکن است به زمان بیشتری نیاز داشته باشد. در طول عمل جراحی پوست بینی شما از چارچوب استخوان و غضروف زیر آن جدا می‌شود و سپس بینی دستکاری شده تا ظاهر طبیعی خود را پیدا کند. ماهیت دستکاری انجام شده بر روی بینی در این حالت بستگی به نوع مشکل و تکنیک انتخابی جراح دارد. در نهایت، پوست برداشته شده از روی بینی روی چارچوب جدید بینی کشیده می‌شود.

بسیاری از جراحی‌های بینی از داخل بینی انجام می‌شوند و برش‌های لازم برای آن از داخل سوراخ بینی صورت می‌گیرد. همچنین جراح می‌تواند از روش عمل بینی با لیزر نیز استفاده کند. در مواردی که از روش جراحی «باز» به خصوص در جراحی‌های پیشرفته استفاده می‌شود، نیاز به ایجاد یک شکاف کوچک در ستونک بینی یعنی بافت انعطاف‌پذیر عمودی که سوراخ‌های بینی را از هم جدا می‌کند، وجود دارد. هنگامی که عمل جراحی کامل شد، از یک اسپلینت برای حفظ ظاهر جدید بینی استفاده می‌شود. علاوه‌بر این ممکن است از اسپلینت‌های پلاستیکی نرم یا فیتیله‌های مخصوص داخل سوراخ بینی استفاده شود تا به این ترتیب بتوان وضعیت تیغه بینی یعنی دیواره بین سوراخ‌های بینی را تثبیت و محکم کرد.

عمل بینی طبیعی

علت انتخاب جراحی بینی طبیعی چیست

در جراحی بینی طبیعی تغییرات انجام شده بر روی بینی کمتر بوده به همین دلیل تنها عیوب بینی برطرف می شود در این صورت بافت بینی کمتر دچار تغییر می شود و همچنین احتمال اینکه فرد بعد از مدتی دچار مشکلات تنفسی شود کاهش پیدا می کند و می توان دید کسانی که نتیجه جراحی شان به صورت طبیعی شکل گرفته است چهره ایی طبیعی تر داشته و بینی به صورتی زیبا با دیگر اجزای صورت هماهنگی لازم را دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.