عمل بینی تهران

عمل بینی تهران :درست خوابیدن پس از عمل بینی تهران  بسیار کمک کننده در بهبود بینی بیمار می شود و یکی از مهمترین مراقبتهای بعد از عمل بینی می باشد. اینکه ما پس از جراحی زیبایی بینی درست بخوابیم اهمیت خیلی زیادی دارد. در این مقاله به نحوه درست خوابیدن پس از عمل  بینی را به بیماران توصیه میکنیم

عمل بینی تهران

بعد از عمل بینی تهران چطور بخوابیم

در حین عمل بینی تهران به دلیل برش های به وجود آمده در پوست و جداسازی آن از بافت زیرش تجمع خون و ترشحاتی در لایه زیرین پوست موجب ایجاد تورم می شود. همچنین عروق خونی بینی قطع می گردد و این مسائل باعث می شود که تورم در چند هفته اول پس از جراحی درصورت بیمار بسیار زیاد شود.

البته تورم به وجود آمده به مرور برطرف می گردد. در نتیجه درست خوابیدن پس از جراحی بینی بسیار مهم است. زیرا اگر جهت خوابیدن بیمار صحیح نباشد خون در محلی بیشتر تجمع می‌یابد و این باعث می شود آن محل تورم شدید تری داشته باشد.

به همین دلیل است که پزشکان عمل زیبایی بینی توصیه می کنند که بیمار حداقل تا سه هفته اول پس از جراحی به پشت بخوابد. تا خون جمع شده در زیر پوست به صورت یکنواخت در تمام صورت تقسیم گردد و تورم به همچنین در صورت یکنواخت باشد.

درست خوابیدن پس ازعمل بینی تهران

عمل بینی تهران

پس از گذشت این زمان بیمار می تواند به پهلو نیز به خوابت ولی اگر قبل از این زمان بیمار به پهلو بخوابد یک طرف صورت بیشتر از آن طرف دیگر متورم می شود.این تورم بیشتر به تبع زمان طولانی تری برای رفع آن نیاز است. البته در کنار خوابیدن درست پس از عمل توصیه می گردد در یک ماه اول پس از عمل بینی نمک کمتر مصرف کنیم تا ورم بینی زودتر بهبود یابد. همچنین هفته اول پس از جراحی زیر سر بیمار کمی باید بلندتر از قبل قرار گیرد.برای این کار می‌توانید مثلاً آجر زیر پایه های بالای تخت قرار دهید و یا از یک بالشت دیگر در زیر سر خود استفاده کنید.

با این روش و زاویه دار کردن بدن بیمار موقع خوابیدن باعث می گردد که خون به سمت پاها حرکت کند و تورم بینی زودتر بهبود یابد.در نتیجه درست خوابیدن پس از عمل بینی بسیار مهم است و سعی کنید حتماً مراقبتهای پس از جراحی زیبایی بینی را رعایت کنید تا نتیجه جراحی بینی شما بسیار مطلوب و راضی کننده گردد.

تاثیرعمل بینی خوب درتهران بر حس بویایی

خیلی ازافرادی که تصمیم به عمل زیبایی بینی دارند از تاثیر جراحی بینی بر حس بویایی خود نگرانند که شاید پس از جراحی حس خوب بوییدن عطری خوش بو را همانند گذشته دیگر نداشته باشند. یا حس بویایی آن ها با مشکل مواجه شود و این مشکل چه موقت چه دایمی برای افراد ترس برانگیز است.

 تاثیر جراحی بینی بر حس بویایی چگونه است

عمل بینی تهران

اگر  از آن دسته از افراد هستید که صبح ها  عادت دارید با بوی خوش  از خواب بیدار شوید و تصمیم به جراحی بینی دارید، بایدگفت پس از عمل جراحی بینی حس بویایی تان  ممکن است با اختلال مواجه شود.

این موضوع به این علت است که  متورم شدن بینی پس از جراحی و همچنین دستکاری شدن شاخک های بینی ممکن است به وجود بیاید. البته این تاثیر جراحی بینی بر حس بویایی تا چند هفته پس از جراحی بینی و بهتر شدن تورم بینی به شکل قبل از خود باز می گردد و جای نگرانی نیست و بیمار می تواند پس از چند هفته مجدد بو های خوش را احساس کند .

چرا پس عمل بینی سیستم بویایی  دچار اختلال می شود

پس از عمل بینی بیماربه مدت چند هفته دارای ورم خواهد بود و به همین دلیل آن محفظه انتهای بینی که عصب های بویایی به آن متصل است مانند گذشته به دلیل تورم ایجاد شده عمل نمی کند و آن محفظه به دلیل تورم تاحدودی بسته می‌شود و با کم شدن تورم رفته‌رفته آن محفظه بازگشته و حس بویایی بیمار دوباره بر می گردد.

چه مدت پس از جراحی رینوپلاستی  بویایی برمی‌گردد

با توجه به تحقیقات انجام شده بر روی بسیاری از بیماران نشان می‌دهد که ۸۶ درصد از بیماران پس از گذشت سه ماه از بویایی آنها باز خواهد گشت. البته برای بهبود کامل حس بویایی امکان دارد تا یک سال به دلیل وجود اندکی تورم در بینی این بهبود به طول بیانجامد.
پس جای نگرانی نیست و با کاهش تورم بینی بیمارحس بویایی  هم به وضعیت عادی خود باز خواهد گشت هرچند این مورد جایی برای نگرانی نیست. بهتر است که در این مسئله  آگاه باشید که پس از عمل بینی خود به دلیل اختلال در حس بویایی خود غافلگیر نشوید.

عمل بینی تهران

نکاتی در مورد جای بخیه پس از عمل بینی خوب در تهران

معمولا یکی از دغدغه های مهم  بیماران برای عمل بینی روند بهبودی بعد از جراحی پلاستیک بینی و به جا ماندن جای بخیه ها پس از عمل بینی خوب درتهران  است که در جلسات مشاوره از پزشک متخصص خود این مطلب را جویا می شوند

در ابتدا باید بگوییم هیچ عمل بینی تهران وجود ندارد که جای بخیه های آن مشخص نباشد. زیرا وقتی قسمتی از بدن شکافته می شود و ترمیم انجام میگردد سلول های جدید به قدری با سلول های قدیمی تر تفاوت شکل دارند و چون بدن خود به خود قسمت شکاف داده شده را پر میکند بسته به نوع پوست و ضخامت آن این شکل گیری متفاوت است. ولی به مرور زمان این بافت تشکیل شده برای جوش دادن شکاف به شکل پوست قبل برمی گردد و در مواردی نادر این بافت از بین نمی رود.

عمل بینی تهران

بخیه های جذبی داخل بینی چه زمانی می افتد ؟

برخی تصور دارند که بخیه های جذبی داخل بینی چند ماه زمان می برد تا افتاده شود ولی این باور اشتباه است و این بخیه ها نهایتا طی ۳ الی ۴ هفته جذب می شوند.

جای زخم بعد از عمل بینی تهران چقدر قابل مشاهده است ؟

ماندن یا نماندن جای بخیه به خوب بخیه زدن تاثیر دارد. اگر جراح در حین جراحی بینی بخیه ها را مرتب و با فاصله کم از هم بزند پس از جراحی تا حدودی زیاد قابل مشاده نمی شود.

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.