رژیم لاغری سریع

رژیم لاغری سریع : بسیاری از بیمارانی که در کلینیک ویزیت می شوند و یا به صورت غیر حضوری تحت مشاوره قرار می گیرند ، درخواست رژیم لاغری سریع را دارند .

رژیم لاغری سریع از چند بخش تشکیل شده است . بخش اول رژیم غذایی یا در واقع همان کنترل غذایی است و بخش دوم ورزش که خود به دو صورت ورزش هوازی و قدرتی انجام می گردد .

 

Fast weight loss diet

 

 

بخش دیگر استفاده از مکمل های غذایی و داروهای مورد تاییدی است که عوارضی ندارند و به روند کاهش وزن فرد طی رژیم لاغری سریع کمک می کنند و از کمبود ها و آسیب ها جلوگیری می کنند و بخش آخر استفاده از روش های لاغری موضعی است .

مجموعه ای از این روش ها به فرد کمک می کند در کوتاه ترین و بهترین حالت ممکن به وزن ایده آل خود برسد و ضمن لاغری سریع دچار مشکلاتی نظیر افتادگی پوست و شل شدگی عضلات نگردد .

برنامه غذایی مناسب برای کاهش وزن ( رژیم لاغری سریع ):

برنامه بدنسازی :

اولین بخش رژیم لاغری سریع همان طور که پیش از این گفته شده کنترل غذایی با استفاده از برنامه های غذایی است .

این مرحله به شما کمک می کند به آرامی وزن کم کنید و نیز به آرامی ارزش غذایی غذاهای مختلف و مواد غذایی مفید و غیر مفید را فرا بگیرید .

این برنامه به صورت هفتگی بوده و نیازمند تجدید هفتگی است . در پایان هر هفته سایز های شما گرفته خواهد شد و میزان پیشرفت شما مشخص خواهد شد .

 

Fast weight loss diet

 

 

 

ورزش مناسب برای کاهش وزن و رژیم لاغری سریع :

دومین بخش رژیم لاغری سریع ، ورزش است . ورزش خود به دو صورت در “کاهش وزن سریع” کمک کننده است .

ورزش هوازی نظیر دویدن ، پیاده روی و دوچرخه سواری که به کاهش وزن بیشتر و افزایش متابولیسم شما کمک می کند.

و ورزش غیر هوازی قدرتی نظیر بدنسازی که علاوه بر افزایش متابولیسم سبب جلوگیری از شل شدگی پوست و بهتر شدن فرم پوست در طی روند رژیم لاغری سریع می گردد .

لازم به ذکر است که مهم ترین قسمت در رژیم کاهش وزن صحیح ، برنامه ورزشی صحیح هوازی ، بی هوازی است که به شما کمک می کند در حین کاهش وزن دچار افتادگی و بدفرمی نگردید .

بسیاری از بیمارانی که مراجعه می کنند به دنبال استفاده از رژیم های غذایی نادرست دچار انواع آسیب ها شده اند که اگر از ابتدا رژیم درستی را بر می گزیدند به این عوارض دچار نمی شدند .

 

مکمل ها و داروهای مناسب برای استفاده در رژیم لاغری سریع :

مکمل ها و داروهای بسیار وجود دارند که به رژیم لاغری سریع شما کمک می کنند . برخی از این مکمل ها مواد غذایی لازم را که در حین رژیم ممکن است به بدنتان نرسد به بدن شما خواهد رساند و برخی دیگر مانع از چروک های پوستی شما خواهد گردید .

برخی دیگر به سوزاندن چربی ها و افزایش متابولیسم شما کمک خواهند کرد . دارو هایی که تجویز خواهند شد همگی ایمن بوده و آسیبی به شما نخواهند رساند .

 

 

Fast weight loss diet

 

 

 

رژیم لاغری سریع ؛ لاغری موضعی:

روش های لاغری موضعی و لاغری شکم که در کلینیک های لاغری و یمارستان ها استفاده می شود بر اساس موارد زیر است:

روش کرایولیپولیز و نیز لیپوماتیک است که تهاجمی می باشد.

دقت کنید که این روش ها اگر در زمان درست انجام گیرند بهترین تاثیر را خواهند داشت و به تنهایی چندان موثر نخواهند بود .

اما سوال خیلی از افراد این است که چرا با این که رژیم می گیرم وزنم ثابت مانده و رژیم لاغری سریع برای کاهش وزن من موثر نیست ؟

بسیاری از افراد پس از گذشتن مدت زمانی از رژیم لاغری و پیشرفت در کاهش وزن ، احساس می کنند که وزنشان دچار توقف شده است ، معمولا این اتفاق زمانی می افتد که فرد همچنان به رژیم اولیه خود ادامه می دهد ، غافل از این است که رژیم اولیه تنها برای رسیدن وزن به همین مقداری که برروی آن متوقف شده است طراحی شده بود و بدن وی نیاز به رژیم جدید تری دارد .

به عنوان مثال یک رژیم با ۱۵۰۰ کالری روزانه می تواند یک فرد را از ۷۰ کیلو به ۶۵ کیلوگرم برساند ولی نمی تواند او را از ۶۵ به ۶۰ هم برساند و نیاز به طراحی برنامه غذایی جدید تری خواهد بود تا بتواند وزن وی را از ۶۵ به ۶۰ برساند .

دلایل دیگر این اتفاق می تواند کم تحرکی ، مشکلات هورمونی ، بیماری های داخلی و .. باشد که نیاز به اخذ شرح حال کامل تری از فرد توسط پزشک است.

 

Fast weight loss diet

 

 

 

موارد کاربرد لیپوماتیک در رژیم لاغری سریع:

ممکن است شما از دست چربی های انباشه شده در اطراف شکمتان که با ورزش و رژیم از بین نمی روند، کلافه شده باشید. به گفته انجمن آمریکایی جراحی پلاستیک زیبایی آمریکا، لیپوماتیک، در حال حاضر محبوب ترین شکل جراحی زیبایی در ایالات متحده است.

در حالی که هیچ راه جادویی برای از بین بردن چربی های شکم وجود ندارد، لیپوماتیک ممکن است راه حلی آسان و راحت باشد.

در واقع این روش برای از بین بردن چربی های موضعی انباشته شده در نواحی شکمی، ران، بازو و سایر نقاط بدن که بعد از کاهش وزن همچنان در بدن باقی می مانند کاربرد دارد.

 

موارد استفاده لیپوماتیک:

در این روش در نواحی مختلف بدن امکان اصلاح فرم وجود دارد :

  • شکم
  • ران و ساق پا
  • کمر و پهلو
  • اطراف بازو
  • باسن
  • کوچک کردن سینه در آقایان

 

 

Fast weight loss diet

 

 

 

 

مزایای لیپوماتیک نسبت به سایر روش ها:

در روش لیپوماتیک ، لوله ای فلزی به نام کانولا، سلول های چربی انباشته در زیر پوست را به روش فیزیکی در هم شکسته و آن ها را بیرون کشیده و تخلیه می کند. سلول های چربی تخلیه شده پس از عمل لیپوماتیک، کاملاً زنده هستند و امکان استفاده از آن ها در تزریق چربی وجود دارد.

درد ناشی از عمل لیپوماتیک، بسیار خفیف است و بیمار دوره نقاهت کوتاهی را پس از عمل طی می کند. همچنین طول مدت انجام عمل لیپوماتیک نیز بسیار کوتاه است. در روش لیپوماتیک، احتمال آمبولی چربی و عفونت بسیار کم می باشد.

از آن جایی که لیپوماتیک، همزمان عمل لیفت پوست را نیز انجام می دهد، افتادگی پوست بعد از این عمل مشاهده نشده و ظاهر بهتری بعد از عمل نسبت به روش های دیگر پیکرتراشی در فرد ایجاد می کند.

 

 

دکتر حمید رضا وفایی-متخصص جراحی و زیبایی

جراحی بینی – لیپوماتیک

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.