جراح لیپوماتیک

جراح لیپوماتیک :لیپوماتیک نسبت به روش های دیگر عوارض بسیار کمتری دارد و می تواند برای از بین بردن چربی ها و تخلیه آن ها یکی از بهترین روش ها می باشد. اگر برای از بین بردن چربی های اضافی نواحی مختلف بدن خود تصمیم به انجام عمل لیپوماتیک گرفته اید انتخاب یک جراح با سابقه و با تجربه بالا در بدست آوردن بهترین نتیجه بسیار تاثیر گذار می باشد.

 جراح لیپوماتیک

کار جراح لیپوماتیک چیست

فوق تخصص جراحی پلاستیک و یکی از بهترین جراحان زیبای اندام و جراحی لاغری  با سابقه طولانی مدت و درخشان در زمینه جراحی زیبایی اندام بوسیله جراحی لیپوماتیک زیبایی اندام را برای شما فراهم می سازد و زیبایی و اعتماد بنفس را در افرادی که بدلیل چاقی و اضافه وزن از دست داده بودند باز می گرداند.

لیپوماتیک چیست

 جراح لیپوماتیک

در روش لیپوماتیک، سلول های چربی، ابتدا بروش کاملا فیزیکى و نه اشعه و یا حرارت تخریب شده و سپس این چربی امولسفیه به آرامی برای پیکر بندی بدن توسط خود دستگاه از بدن خارج می شود.  لیپوتیک مشکل ایمنی را که در روش سنتی لیپوساکشن وجود داشت را رفع کرده است و سیستم امنیتی فعال آن محافظت از بافت بدن (اعصاب، رگ های خونی، ماهیچه ها) را برعهده دارد. در این روش هدف، معمولا کم کردن وزن نیست بلکه تغییر سایز، حجم و فرم است. این عمل بسیار راحت و بدون عارضه است و نتیجه آن بسیار رضایت بخش است.

تفاوت لیپوماتیک با لیزر لیپولیز

۱-به گفته جراح لیپوماتیک در روش لیزر لیپولیز، بافت‌های چربی ذوب می‌شود و جراح آنها را از بدن بیمارخارج می‌کند. این چربی‌ها برخلاف روش لیپوماتیک دیگر قابل‌ استفاده نیستند و دور ریخته می‌شوند.

۲- لیپوماتیک به ‌دلیل پایین بودن میزان خونریزی فرد، روش بسیار ایمن‌تری نسبت به لیپولیز به حساب می‌آید. از طرفی چون هیچ‌ حرارتی تولید نمی‌شود خطر سوختگی پوست هم وجود ندارد.

همچنین چربی‌های خارج‌ شده (به دلیل حرارت ندیدن) در صورت لزوم می‌توانند به قسمت‌هایی از صورت و بدن فرد تزریق شوند؛ مثلا برای پر کردن خط اخم یا خطوط خنده مورد استفاده قرار بگیرند. در این میان، لیپوساکشن از جمله روش‌های قدیمی لاغری است و خارج کردن چربی‌ها در هر جلسه بسیار کمتر از لیپولیز و لیپوماتیک است.

لیپوساکشن چیست

لیپوماتیک

لیپوساکشن هم همانند لیپوماتیک از روش های لاغری موضعی می باشد و با استفاده از دستگاه لاغری انجام می شود اما در این روش برای از بین بردن چربی های اضافی از حرارت استفاده می شود به گونه ای که چربی های زیر پوستی بعد از سوزانده شدن توسط دستگاه مکش از بدن استخراج می شود.

نحوه از بین بردن چربی های اضافی از تفاوت های روش لیپوماتیک و لیپوساکشن می باشد به این گونه که در لیپوساکشن چربی ها سوزانده می شوند اما در لیپوماتیک به هیچ عنوان چربی ها سوزانده نمی شوند و با حرکات ارتعاشی لوله کانولا تخریب می شوند و از بدن بیرون کشیده می شوند. از تفاوت های دیگر لیپوماتیک و لیپوساکشن در این است که امکان انتقال چربی به قسمت های دیگر بدن در لیپوماتیک وجود دارد اما در لیپوساکشن بدلیل سوزاندن چربی و آسیب دیگی بافت چربی این امکان وجود ندارد.

تفاوت لیپوماتیک با لیپوساکشن

لیپوماتیک و لیپوساکشن هر دو نوعی جراحی زیبا برای خارج کردن چربی های موضعی در ران، شکم، باسن و سینه ها هستند. در این روش ها چربی ها شکسته شده و از بدن خارج می شود تا ناحیه مشخصی از بدن لاغر تر به نظر برسد. اما بین لیپوماتیک و لیپوساکشن تفاوت هایی وجود داشته و هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند.

هر ۳ روش لیپوماتیک، لیزر لیپولیز و اولتراسونیک لیپولیز، از لیپوساکشن معمولی برای رفع چربی‌های موضعی بهتر هستند زیرا باعث سفت‌تر شدن پوست می‌شوند و تاحد قابل‌توجهی از افتادگی پوست به‌دلیل تخلیه بافت چربی زیرپوستی، پیشگیری می‌کنند. بروز نکردن افتادگی پوست با استفاده از روش لیپوماتیک، تا اندازه‌ای قابل‌توجه است که برای آن گروه از افرادی که به‌دلیل افتادگی شکم، کاندید انجام عمل جراحی آبدومینوپلاستی هستند، می‌توان با ۳-۲ جلسه لیپوماتیک، پوست شکم را به وضعیت طبیعی برگرداند تا نیاز به جراحی نباشد.

یکی از مهم‌ترین معایب لیپوساکشن نیز افتادگی پوست به‌ دلیل تخلیه بافت چربی زیرپوستی است؛ در حالی که دیگر روش‌های گفته شده بویژه لیپوماتیک نه‌تنها چنین عارضه‌ای ندارد، بلکه باعث سفت‌تر شدن پوست می‌شوند.

جراح لیپوماتیک

آیا می‌توان از لیپوماتیک برای برداشتن بافت‌های چربی وسیع در قسمت‌های مختلف بدن و در یک جلسه استفاده کرد

نه، استفاده از این روش برای رفع چربی‌هایی با وسعت بالا در یک جلسه، چندان توصیه نمی‌شود. یعنی اگر فردی دارای چربی اضافه در چند قسمت مختلف بدن مانند ران‌ها، شکم و پهلوها بود، بهتر است لیپوماتیک هر قسمت را در جلسه‌های مختلف انجام دهد تا درمان او با ایمنی بیشتری انجام شود.

شناسایی عوارض خطرناک توسط جراح لیپوماتیک در تهران

اگر کاندیدای لیپوماتیک بدرستی شناسایی شود و جراح لیپوماتیک در تهران  هم در کارش ماهر و با تجریه  با‌شد، تقریبا هیچ عارضه خطرناکی برای بیمار  ایجاد نخواهد شد اما در صورتی که جراح لیپوماتیک از تجربه کافی برخوردار نباشد،باید گفت ممکن است  عوارضی مثل غیرقرینگی اندام‌ها مثلا ران‌ها، گودرفتگی‌های غیرطبیعی، جمع شدن مایعات زیرپوست، خطر بروز عفونت بیمارستانی و…  برای فرد ایجاد می‌شود.

 به گفته  جراح لیپوماتیک در تهران  مورد همه کسانی که هم درد مختصر بویژه هنگام ماساژدرمانی، خروج خونابه از نقاط سوراخ شده و کبودی وجود دارد و جای نگرانی نیست البته افراد مبتلا به فشارخون بالا، بیماران قلبی و عروقی وبیماران مبتلا به دیابت باید قبل از انجام لیپوماتیک با جراح معالج‌شان مشورت کنند، چون درست است که کم‌ شدن حجم و توده چربی بویژه در ناحیه شکم، وضع سلامت این افراد را بهتر می‌کند، اما می‌تواند خطرناک هم باشد.

گزینه بهتر برای لاغری کدام است

 جراح لیپوماتیک

هر دو روش لاغری  مزایا و معایب مربوط به خود را دارند. به طور مثال لیپوساکشن جای زخم کمتری روی پوست باقی گذاشته و مدت زمان بهبود بیمار هم کوتاه است. لیپوماتیک هم زمان کوتاهی برای جراحی نیاز داشته و درد کمتری نسبت به انواع لیپوساکشن دارد. به علاوه چون در این روش از بیهوشی های موضعی استفاده می شود، مدت زمان ریکاوری فرد  کمتر بوده و بیمار سریع تر به زندگی عادی خود بازمی گردد. همچنین این روش هزینه کمتری داشته و از آن جایی که در آن به بافت چربی ها آسیب وارد نمی شود، می توان از آن ها برای تزریق در گونه ها، لب ها و سینه ها استفاده کرد. 

 

لیپوماتیکجراحی لاغریدکتر وفایی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.