جراح بینی

جراح بینی :جراحی بینی یا همان عمل زیبایی بینی که این روزها متقاضیان زیادی دارد هدف شما از انجام “جراحی بینی”رسیدن به چهره ای زیبا و متفاوت با چهره ی قبلی است جراحی زیبایی بینی در ایران نیز پیشرفت چشمگیری داشته است و سالانه تعداد متقاضیان آن رو به افزایش است.

جراح بینی

جراحی بینی به روش باز و بسته

هیچ کس دوست ندارد بعد از انجام عمل جراحی زیبایی بینی و تحمل هزینه و مراقبت های بعد از عمل به آنچه دوست دارد نرسد. بطور کلی  جراحی به دو روش انجام می شود که برای رسیدن به نتیجه ی عالی بهتر است قبل از رینوپلاستی اطلاعات کافی دزباره آن از پزشک کسب کنید

اگر تیغه وسط بینی بیمار در خط میانی نباشد جهت اصلاح این مشکل عمل سپتوپلاستی انجام می شود، این دو عمل معمولاً همراه با عمل زیبایی بینی توسط جراح زیبایی بینی به دو روش باز و بسته انجام می شود(سپتورینوپلاستی).

جراحی بسته بینی:

جراحی بسته بینی تکنیکی است که در آن اصلاحات و تغییر شکل‌های بینی از داخل بینی توسط جراح بینی  انجام می‌شود، تا دیگر نیازی به ایجاد برش در قاعده بینی نباشد. این تکنیک برای بیمارانی مناسب است که برای اولین بار جراحی بینی داشته‌اند.

یکی از تفاوت‌های اصلی بین تکنیک‌های باز و بسته این است که در تکنیک بسته نیازی به استفاده از برش شبیه v معکوس در قاعده بینی نیست. بنابراین، در تکنیک بسته هیچ جای زخمی در بیرون بینی به جا نمی‌ماند.

جراح بینی

مزایای جراحی بینی به روش بسته

جراحی بینی به روش بسته  که به دست جراح بینی انجام میشود به خاطر بعضی مزایایی که دارد در برخی از عمل های جراحی زیبایی بینی انتخاب اول جراحان بینی می باشد .

مزایای جراحی بینی بسته عبارتند از :

۱-کاهش مدت زمان جراحی بینی
۲-عدم ایجاد برش در ناحیه کلوملا
۳-تورم کم نوک بینی و در نتیجه برطرف شدن ورم در مدت زمان بسیار کوتاه

چه کسانی متقاضی مناسب برای جراحی بسته بینی هستند

جراح بینی

بیماران  مناسب برای جراحی بسته بینی معمولاً دارای بدشکلی‌های غیرپیچیده، تقارن نوک بینی و یک پل بینی متناسب و متقارن بوده و سابقه ضرب‌دیدگی شدید بینی ندارند. بینی‌های شدیداً کج یا نامتقارن گزینه‌های مناسبی برای این تکنیک نیستند.

جراحی بینی باز :

در این روش علاوه بر ایجاد برش هایی در داخل بینی توسط جراح بینی ، یک برش دیگر در ناحیه کلوملا یا به عبارتی پوست میان حفره های بینی ایجاد می گردد و پوست به طور کامل از روی بینی بلند می شود و مسلما در این روش جراحی بینی جراح بینی اشراف کامل تری به بینی دارد.

مزیت روش جراحی باز بینی

در جراحی باز دیدجراح بینی  بهتر است و راحت تر می تواند تغییرات لازم را انجام دهد در صورتی که در جراحی بسته این امکان به راحتی وجود ندارد . در جراحی باز توانایی برای انجام عمل در بینی های مشکل سهولت در گذاشتن گرافت های غضروفی و استخوانی یا پروتز ها بیشتر است .

تفاوت جراحی بینی باز و بسته

جراح بینی

۱-در جراحی بینی به روش باز ، تسلط جراح روی بینی بیشتر بوده و امکان اعمال تغییرات پیچیده روی بینی وجود دارد.

۲-در حالت کلی اولین باید گفت  انتخاب  اول جراحان بینی برای جراحی زیبایی بینی ، جراحی بینی به روش باز می باشد.

۳-در جراحی بینی بسته ، جراح بینی دسترسی محدودی به بینی به ویژه به نوک بینی دارد.

۴-در جراحی بینی باز ، به دلیل بلند کردن کامل پوست بینی از اسکلت زیر آن ، میزان تورم و کبودی بیشتر است.

۵-جراحی بینی بسته ، برای بیمارانی  که دارای ایرادات ناچیزی در بینی می باشند مناسب است.

۶-در جراحی بینی بسته ، نیازی به برش در ناحیه کلوملای بینی وجود ندارد.

۷-در جراحی بینی بسته تنها به منظور کوچک نمودن بینی و ایجاد قرینگی در حفرههای بینی ، برش هایی در پره های بینی ایجاد می شود.

عمل بینی با بیهوشی بهتر است یا بی حسی

مطمئنا نظر بهترین جراح در تهران  با بررسی شرایط فرد در این مورد حرف اول را می زند اما در کل در صورت رعایت تمام استانداردهای لازم، یک بیهوشی کامل بهتر از بیهوشی موضعی است.

نکات مهم جراحی به گفته بهترین متخصص جراح بینی درتهران

جراح بینی

۱-طی روزهای اول پس از عمل از هرگونه ضربه به بینی باید پرهیز شود. به عنوان مثال هنگام خواب باید طاق باز خوابید.
۲-استفاده از کیسه یخ مخصوص روی چشم ها که بعد از جراحی بینی به فرد داده می شود تا ۲۴ ساعت بعد از جراحی برای کاهش تورم الزامی است.

۳-تخلیه ترشحات بینی با فشار تا ۲ الی ۳ هفته بعد از جراحی به هیچ وجه نباید انجام شود.
طی چند هفته پس از عمل برای بهتر شدن تنفس می توان روزانه در چند نوبت با محلول سرم نمکی، داخل بینی را شست وشو داد.

۴-در هفته های اول پس از عمل لازم است از قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداری شود.
و تا حد ممکن تا چند هفته بعد از جراحی بهتراست از عینک به خصوص عینک های آفتابی سنگین استفاده نشود.
۵-دو الی سه هفته بعد از جراحی از انجام ورزش های سنگین خودداری شود.
خوردن غذاهایی که باعث حساسیت و خارش پوست می شوند ممنوع است . همچنین خوردن غذاهایی که نیاز به جویدن طولانی مدت دارند تا هفته ی اول بعد از جراحی زیبایی بینی توصیه نمی شود.
۶-شستن صورت یا حمام کردن به شرطی که پانسمان روی بینی خیس نشود بلامانع است.

 رابطه جراحی بینی و بارداری

به گفته یک جراح بینی  انجام عمل  بینی دو ماه بعد از زایمان بلامانع است و یک ماه بعد از جراحی زیبایی هم می توان اقدام به بارداری کرد ولی بهتر است فاصله بیشتر بوده تا عوارضی که به دلیل ضعف بدنی ایجاد می شود بروز نکند.

عمل انحراف بینی

جراح بینی

وقتی که حرف از جراحی بینی می شود، تقریبا همه ی تصورات به سمت عمل زیبایی بینی می رود. اما جراحی بینی کاربردهایی فراتر از زیبایی دارد و برای بهبود عملکرد بینی هم به کار می رود. البته که وظیفه ی اصلی بینی، تنفس است و تعهدی راجع به زیبایی صورت بر عهده ندارد و جراح بینی هم این نکته را می داند. در بعضی مواقع بیماران مشکلی با ظاهر بینی خود ندارند و خواستار عمل انحراف بینی بدون عمل زیبایی هستند

سیتوپلاستی چیست

سپتوپلاستی یا عمل انحراف بینی بدون عمل زیبایی نوعی ازجراحی بینی است که به طور ویژه بر روی انحراف بینی کار کرده و از این طریق، تنفس را بهبود می بخشد. اگرچه انحراف جزئی بینی امری رایج است اما برخی افراد از گرفتگی یک طرف بینی خود رنج می برند و نمی توانند آنگونه که باید نفس بکشند. سپتوپلاستی می تواند تیغه منحرف شده ی بینی را صاف و راه جریان هوا را برای تنفس راحت تر باز کند. سپتوپلاستی تغییری را در ظاهر بینی ایجاد نمی کند و هدف آن فقط بهبود عملکرد بینی است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.