جراحی پهلو

جراحی پهلو :داشتن یک کمر باریک امروزه یکی از مهمترین معیارها برای زیبایی اندام  افراد  بشمار می رود لیپوساکشن ، لیپوماتیک و لیپولیز از جمله روش های پیکرتراشی سریع هستند که در این روش ها ، با ساکشن چربی ها ، می توان چربی انباشته ی شده نواحی پهلو و پشت را به شکلی مناسب از بین برد

جراحی پهلو

روش لیپوساکشن پهلو

لیپوساکشن پهلو جراحی زیبایی است که طی آن جراح زیبایی به برداشتن چربی های اضافی در این منطقه می پردازد. چربی های انباشته شده و سفت شده در پهلوها برای آب شدن نیاز به رژیم های غذایی سخت و ورزش های سنگین دارند و در بسیاری از موارد به صورت کامل از بین نمی روند، لیپوساکشن و جراحی لیپوماتیک کمک می کند تا بافت چربی های این ناحیه شل و بیرون کشیده شوند.در واقع لیپوساکشن و جراحی لیپوماتیک یعنی مکش و خارج کردن چربی ها که با استفاده از یک پمپ مکشی انجام می شود و برای لاغری موضعی کاربرد دارد.

چگونگی انجام لیپوساکشن پهلو

ساکشن دارای یک لوله نازک از جنس استیل به نام کانولا است با ایجاد حرکت چرخشی توسط پزشک و متخصص زیبایی وارد بدن می شود و بعد اقدام به تخلیه چربی ها می کند. در واقع بیمار در پایان جراحی زیبایی تنها یک سوراخ در بدن خود احساس می کند. پهلوها نقاطی هستند که به خوبی با جراحی لیپوساکشن لاغر می شوند و این لاغری به صورت دائمی در فرد باقی می ماند.لیپوساکشن یک روش برای لاغری موضعی است که قادر به برداشتن و تخلیه کردن چربی از زیر پوست در قسمت های مختلف بدن از جمله شکم ، پهلو ، ران ، باسن و غبغب خواهد بود.

جراحی پهلو

اقدامات لازم قبل از لیپوساکشن پهلو

لازم است تا قبل از جراحی آزمایشات و معاینات لازم در این جهت گرفته و بررسی شود تا بیمار بتواند نتایج موفقی از عمل به دست آورد. لیپوساکشن کمک می کند تا بافت اضافی چربی در پهلو و شکم ها کاهش یابند و از بین بروند.

لاغر کردن و شکل دادن مجدد شکم و پهلو، از طریق خارج ساختن چربی های اضافی از جمله مزایای این روش است، که منجر به بهبود شکل و نسبت های آن و در نهایت بهتر کردن تصویر فرد از خویشتن می شود.

کاندیدهای لیپوساکشن

مناسب‌ترین و بهترین کاندیدهای لیپوساکشن افرادی هستند که دارای این شرایط باشند شامل:

۱-بزرگسالانی با حداکثر ۳۰ درصد وزن اضافی نسبت به وزن ایده‌آل، دارای پوست الاستیک و تون عضلانی خوب؛
۲-افراد سالم فاقد هر گونه بیماری تهدید‌کننده زندگی یا مختل‌کننده شرایط لیپوساکشن و بهبودی از آن؛
۳-غیر سیگاری‌ها؛
۴-افراد دارای یک چشم‌انداز مثبت و اهداف خاص در ذهن خود برای تناسب اندام بدن؛
۵-عدم پاسخ‌دهی چربی‌های اضافی به رژیم غذایی و ورزش.

جراحی پهلو

روش لیپوماتیک پهلو

علاوه بر راه‌ های تهاجمی و جراحی‌های سنگین زیبایی برای از بین بردن و حذف چربی اضافی ناحیه‌ی پهلو ها امروزه  راه‌های دیگر کم‌ تهاجمی‌تری به کار گرفته شده است که می‌تواند با آسیب بافتی و عوارض و خطرات کمتر نتایج رضایت بخش تری را برای متقاضیان بر جا بگذارد

یکی از این روش ها جراحی لیپوماتیک پهلوهاست که با ایجاد بیحسی موضعی ؛ چند سوراخ کوچک نیم سانتی‌متری در پوست پهلو و پشت ایجاد می شود ، سپس لوله ی باریک کانولا از درون این سوراخ‌ها برای حذف چربی اضافی پهلوها وارد بدن و در ناحیه ی چربی ها خواهد شد ، که با ورود آن ، کانولای متصل به دستگاه مکنده ، ابتدا با حرکت ارتعاشی و لرزشی خود ، بافت چربی مقاوم ، سفت و سخت ناحیه را سست و تخریب می‌کند ، سپس به کمک دستگاه قطعات چربی شکسته شده و مایع شده از بدن مکیده شده و به بیرون از بدن تخلیه خواهند شد . با استفاده از لیپوماتیک کمر برآمدگی ها و حالت یک تکه پشت کمر از بین می رود.

لاغری پهلوها با لیپولیز

در این روش اشعه ی لیزر دستگاه از طریق لوله ی کانولا با ورد از طریق سوراخ های روی پوست ، موجب تجزیه و ذوب سلول های چربی بدن خواهد شد ، مقداری از چربی مایع شده از طریق مکش دستگاه از بدن تخلیع می شود و بخش دیگر آن توسط جذب طبیعی بدن از طریق کبد و کلیه ها دفع خواهد شد ، این روش جراحی حدود ۱ الی ۲ ساعت زمان نیاز خواهد داشت .

جراحی پهلو

جراحی لاغری پهلو به روش آبدومینوپلاستی

به روش های مختلفی نظیر ؛ آبدومینوپلاستی ، لیپوساکشن ، لیپوماتیک ، لیپولیز و … می توان چربی ناحیه ی پهلو را طی یک جلسه از بین برد ، از بین بردن چربی پهلو همواره به همراه ، از بین بردن چربی شکم می باشد .روش لاغری با آبدومینوپلاستی زمانی کاربرد دارد که ضمن لاغری موضعی ، لازم است طی جراحی پوست اضافه ی شکم نیز برداشته شود اما در موارد دیگری نظیر لیپوساکشن ، لیپوماتیک و لیپولیز و … ، تنها لازم است به میزان عبور یک لوله ی کانولا در محل مورد نظر جراحی صورت پذیرد و با عبور این لوله ، در اثر حرکت آن چربی ها از بدن تخلیه می گردند .

کاهش درد بعد از جراحی لاغری پهلو

به منظور کاهش درد بعد از جراحی لاغری پهلو که معمولا طی ۲ هفته پس از جراحی برطرف می شود ، مصرف مسکن هایی نظیر ژلوفن موثر خواهد بود .

مراقبت های بعد از جراحی لاغری پهلو

جراحی پهلو

با رعایت توصیه های مراقبتی ارائه شده از سوی پزشک معالج بعد از جراحی لاغری پهلو می توان بهبودی سریع تر و کاهش عوارض احتمال را میسر ساخت ، لذا مراقبت های بعد از جراحی لاغری پهلو عبارتند از :

۱-به مدت یک الی دو ماه پس از جراحی لاغری پهلو ، از خوردن غذاهای شور و چرب باید خودداری کرد .
۲-محل برش جراحی را به مدت دو الی سه روز مرتب ماساژ دهید این کار هر سه بار در روز انجام دهید تا هم درد این ناحیه کاهش یابد و هم اینکه اثر بیحسی آن از بین رود .
۳-یک لیوان آب بافاصله ی هر دو ساعت بنوشید .
۴-در محل جراحی از قرار دادن هر گونه کمپرس سرد و گرم خودداری کنید .
۵-تا دو روز از رفتن به حمام خودداری کنید و پس از آن نیز مدت حمام باید کوتاه باشد .
۶-تا دو هفته استخر و شنا رفتن ممنوع خواهد بود .
۷-حتما ۳ الی ۴ روز پس از جراحی به پزشک معالج خود جهت بررسی وضعیت جراحی مراجعه کنید .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.