جراحی پلک قبل وبعد

جراحی پلک قبل وبعد : افزایش سن در انسان موجب ایجاد تغییر در زیبایی و جوانی می شود و این جوانی و زیبایی دچار خدشه می شود ، امروزه به دلیل توجه بیش از حد به ظاهر خود افراد به دنبال روشهای متفاوت جراحی های زیبایی می باشند که کمترین عوارض ممکن را برای آنها ایجاد نماید

جراحی پلک قبل ویعد

چشم‌ها نقش بسیار مهمی در بیان احساسات و ارتباط برقرار کردن افراد نقش بسزایی دارد .به دلیل بالا بودن حجم پوست اضافه پلک بالایی به‌خوبی قابل باز شدن نمی‌باشند.به همین علت  چشمها  همیشه ظاهری خسته دارندشل شدن پوست پلکها و افزایش پف زیر چشمها به دلیل بالا رفتن سن، چین‌وچروک های زیر چشم و تمام مسائلی که به هر دلیلی باعث افتادگی پلک‌های شما و پف زیر چشمهای شما می‌شود و می‌تواند چشمانتان را همیشه خسته و پژمرده نشان دهند، با بلفاروپلاستی قابل‌درمان است.

عوارض جراحی پلک قبل وبعد عمل

۱- به دلیل جراحی پلک  ممکن است  عوارض جراحی پلک قبل وبعد در محل جراحی بر روی پوست کبودی، سوزش، قرمزی و تورم ایجاد گردد و در مواردی ممکن است چشم به این جراحی حساسیت نشان دهد و دچار قرمزی و التهاب گردد

۲-ایجاد اسکار و زخم روی پلک از دیگر عوارض جراحی زیبایی پلک می باشد که اگر بعد از مدتی رفع نگردد باید به متخصص مراجعه شود.

۳-بروز عفونت در محل جراحی از عوارض تمام جراحی ها می باشد اما اگر عوارض جراحی پلک قبل وبعد توسط متخصص جراحی زیبایی و در مکان استریل شده انجام گیرد احتمال بروز عفونت در محل جراحی بسیار پایین خواهد بود.

عمل افتادگی پلک چشم چیست

بلفاروپلاستی (جراحی پلک قبل وبعد) یا عمل افتادگی پلک چشم، روشی زیبایی برای رفع افتادگی پلک چشم‌ها در اثر پیری و چین و چروک صورت و همچنین یک روش درمانی برای بهبود میدان دید بیماران است که از افتادگی شدید پلک‌ها رنج می‌برند. این عمل جراحی با برداشتن پوست اضافی اطراف چشمها بسیار کاربردی است

کاربرد این عمل به طور کلی برای درمان مواردی زیر است :

جراحی پلک قبل ویعد

۱-رفع افتادگی پلک‌های چشم :

وجود چربی و یا هرگونه بافت اضافی در پلک‌های بالایی چشم باعث افتادگی پلک‌ ها و خسته نشان دادن حالت چشم‌ها و صورت می‌شود. بلفاروپلاستی روشی مناسب برای برداشتن این بافت‌های اضافه و برگرداندن چهره‌ای شادتر به افراد می‌باشد.

۲-برطرف کردن پف زیر چشم ها :

معمولا افزایش سن اثرات اولیه خود را با چین و چروک و پف زیر چشم‌ ها نشان می‌دهد. کشیده شدن بیش از حد لایه‌های بافتی پلک پایینی چشم در اثر چین و چروک منجر به پف به نظر رسیدن پلک‌های پایینی چشم می‌شود که به راحتی می‌تواند توسط عمل افتادگی پلک چشم درمان شود.

۳-بهبود چین و چروک‌های اطراف چشم :

با پیری، سلول‌ها طراوت و شادی خود را از دست داده و باعث شکل گیری چین و چروک در سطح پوست می‌شوند. بلفاروپلاستی روشی کارآمد برای رفع و درمان چین و چروک‌های اطراف چشم است که با ترکیب با سایر روش‌های زیبایی می‌تواند نتایج فوق العاده‌ای به ارمغان آورد.

بی هوشی یا بی حسی موضعی در جراحی پلک چشم

جراحی پلک چشم به دو صورت با بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی انجام می شود. درواقع تصمیم گیری در این مورد بستگی به نوع عمل و شرایط بیمار دارد. افرادی که نیازمند جراحی طولانی تر روی هر چهار پلک یا انجام جراحی های دیگر صورت هستند، بهتر است تحت بیهوشی عمومی قرار بگیرند زیرا در این حالت بیمار راحت تر است و در تمام مدت عمل هیچ دردی را حس نخواهد کرد. زمان عمل نیز براساس نوع و وسعت جراحی از یک تا سه ساعت متغیر است. این جراحی ها باید در اتاق عمل مجهز و کاملا استریل انجام شوند به همین دلیل در بیمارستان ها یا کلینیک های جراحی مجهز قابل انجام هستند.

بلفاروپلاستی چگونه انجام می شود

جراحی پلک قبل ویعد

بلفاروپلاستی، با برداشتن قسمتی از پوست اضافه پلک بالایی می‌توان مشکل افتادگی پلک را حل کرد. همچنین با برداشتن پوست اضافه زیر چشم و خالی کردن چربی‌های جمع شده در زیر چشم و به وجود آورنده پف زیر چشم، می‌توان چشمانی با طراوت برای فرد به ارمغان آورد.

در جراحی پلک بالا برش‌ها از خط پلک  و از محل رویش مژه‌ها زده می‌شود. با مشخص کردن پوست اضافه در بالای چشم و خالی کردن چربی‌های جمع شده زیر چشم و مشخص کردن پوست اضافه در زیر چشم، پوست اضافه برداشته می‌شود چربی‌های جمع شده زیرپوست خالی می‌شوند. بعد از اتمام جراحی ، بخیه‌های ریزی در محل عمل زده می‌شود تا کمترین رد ممکن باقی بماند که البته در بیشتر موارد هیچ ردی پس از جراحی پلک باقی نمی‌ماند. گاهی برای رفع پف زیر چشم فقط خالی کردن چربی کافی است و نیازی به برداشتن پوست اضافه نیست. در این موارد برش‌های اصلی ایجاد می‌شوند و چربی‌های جمع شده خارج می‌شوند.

مراقبت های پس از عمل جراحی افتادگی پلکجراحی پلک قبل وبعد

۱-پس از جراحی ممکن است اثرات آرام بخش در بدن باقی مانده باشد، بهتر است از یکی از نزدیکانتان بخواهید که شما را تا منزل همراهی کرده و مراقبت های لازم را به عمل آورد.

۲-پلک ها پس از عمل جراحی متورم می شوند. این عامل به طور طبیعی در طول مراحل بهبودی کاهش می یابد اما بیمار می تواند با استفاده از مکعب های یخی روند کاهش تورم را سریع تر نمایید.
۳-گاهی اوقات ممکن است قرمزی در داخل چشم ایجاد شود که این وضعیت باعث ایجاد درد و یا اختلال در بینایی نمی شود و به طور طبیعی در یک هفته تا ده روز کاهش می یابد.

۴-بهتر است تا یک هفته از خم شدن بیش از حد و یا بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید. هرگونه فعالیتی که باعث فشار عضلانی در اطراف ناحیه تحت درمان می شود بهتر است تا بهبودی کامل متوقف گردد.
۵-به هنگام خواب سر را در موقعیت صحیح نگه دارید و از بالش اضافی برای بالاتر نگه داشتن آن استفاده کنید در صورت درد از مسکن های تجویزی پزشک استفاده نمایید.

 جراحی پلک قیمت

قیمت جراحی پلک چشم بسته به شرایط مختلف و نوع تکنیک استفاده‌شده توسط متخصص متفاوت است. باید توجه داشت که هزینه روش درمانی جراحی پلک بیشتر از سایر جراحی‌های پلک نیست.

جراحی پلک قبل وبعد

قیمت جراحی پلک بالا به نوع و پیچیدگی فرآیند عمل مورد انتخاب بستگی دارد. در کشورهای خارجی شرکت های بیمه تنها هزینه عمل افتادگی پلک بالا را در صورتی که بینایی بیمار دچار انسداد شده باشد، تقبل می کنند. تعرفه عمل بلفاروپلاستی در ایران جزو هزینه های عمل های زیبایی بوده و تحت پوشش بیمه نمی باشد.

به دلیل حساسیت بالای چشم و کاهش عوارض ناشی از بلفاروپلاستی ، این نوع جراحی باید توسط پزشک فوق تخصص جراحی پلاستیک صورت پذیرد.

هزینه عمل جراحی بلفاروپلاستی در تمام متخصصین یکسان نبوده و هزینه ی جراحی در دو بیمار در یک کلینیک نیز با هم متفاوت خواهد بود .عوامل بسیاری چون ؛ موقعیت کلینیک ، دستمزد جراح ، نوع جراحی ، هزینه های اتاق عمل ، گستردگی جراحی و هزینه های جانبی چون هزینه آزمایش ، دارو و ویزیت های پس از عمل بر برآورد هزینه ی واقعی و دقیق عمل افتادگی پلک موثر خواهد بود .

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.