جراحی پلک بالا

جراحی پلک بالا : از نظر زیباشناسی چشم ها مهمترین جزو صورت هستند. چشم ها نشان دهنده سن فرد و منعکس کننده حالات هیجانی و خلقی وی هستند. متاسفانه چشم ها و پلک ها زودتر از سایر اجزای بدن ، علائم پیری را نشان می دهند. به دلیل همین حساسیت ، هر روز افراد بسیاری با استفاده از جراحی زیبایی پلک چشم ، اعتماد به نفس بیشتری پیدا کرده و از زندگی خود لذت بیشتری می برند.

جراحی پلک بالا

علت جراحی پلک بالا

۱-جراحی پلک چشم افراد را قادر می سازد که زیباتر به نظر برسید، دید بهتری داشته باشید .

۲-جراحی پلک بالا توسط جراح متخصص برروی افرادی انجام میشود  که درآن فرداز اختلال در دید تا افتادگی پوست و رسوب چربی در پلکها شکایت دارند. علاوه بر رسوب چربی همچنین پوست اضافی و ماهیچه ها نیز برطرف خواهندشد.

۳-کسانی  که از بد شکلی پلکها شکایت دارند معمولأ در مشاوره با جراح پلاستیک از اینکه پیرتربه نظر می رسند شکایت دارند. و بعضی از افراد نیز از اختلال در دید رنج می برند.افراد معمولا این جراحی را جهت اصلاح در دید و جوانتر شدن خود انجام می دهند.

یکی از روش های برداشتن پلک مزاحم انجام بلفاروپلاستی (جراحی پلک افتاده )است

جراحی پلک بالا

اگر چین و چروک پلک بالا زیاد باشد ، پوست اضافه برروی مژه ها می افتد و میدان دید محیطی افراد را محدود می کند. قسمت بالایی و خارجی میدان دید بیشتر از سایر قسمت ها تحت تاثیر قرار می گیرد . روشن است که انجام جراحی پلک افتاده  در چنین افرادی ، علاوه براینکه وضعیت چشم ها و پلک های  را زیباتر می کند، محدودیت میدان دید انها رانیز برطرف می کند.

در اکثرنژادها پلک بالا دارای یک چنین عرضی است، اما در بعضی از نژادها مثل نژاد زرد، این چین وجود ندارد و یک پلک اضافه روی پلک اصلی آنها را گرفته است. با جراحی  پلک بالا می توان پلک این افراد را نیز اصلاح و چین طبیعی پلک را برای آنها ایجاد کرد.

نکاتی مهم راجع به جراحی پلک بالا

جراحی پلک بالا

۱-گاهی اوقات مشکلاتی مانند پف کردگی و یا چسبندگی پوست به پلک ها برای افراد پیش می آید که همین موضوع یکی از دلایل اصلی جراحی پلک ها برای حذف و رفع چسبندگی پوست پلک ها است و پس از جراحی پلک، صورت بیمار ظاهری جوان تر پیدا میکند  به همین منظور جراحی پلک بالا می تواند گزینه خوبی برای رفع این مشکلات باشد.

۲-در صورتی که  بیمار در مورد جراحی پلک مطمئن نیست، بهتر است با چشم پزشک مشورت کنید. جراح می تواند اطلاعات لازم را در مورد هرگونه مشکلات پزشکی مربوط به پلک ها،را در اختیار بیمار  بگذارد. همچنین در صورتی فرد  دارای نوعی مشکل بالینی یا پزشکی است باید با چشم پزشک خود در مورد آن ها مشورت کنید.

۳-گاهی اوقات مشکل افتادگی و پف چشم، مربوط به پیری و بالا رفتن سن است که به مرور زمان باعث چروک و دیگر عوارض می شود. اما در صورتی که سن بالایی نداشته و جراحی پلک را صرفا به دلیل زیبایی انجام می دهید،جراح هم در این گونه موارد هم توصیه های لازم را خواهد داد.

پلک های بلند و افتاده :

پلک های فوقانی می توانند به علت وجود عضلات، چربی یا چین و چروک های اضافی، باعث ایجاد چهره ای اخمو، تنبل و یا خواب آلود شده و جراحی پلک های فوقانی برای از بین بردن این پوست و یا عضلات اضافی، ایجاد شده و نگاه طبیعی تری به شما می بخشد.

هرچند که روش های زیبایی، ظاهر را به طور چشمگیری بهبود می بخشد، اما باید گفت که نتایج صد درصد مثبت نخواهد بود. جراحی پلکها، روی پلک های فوقانی و یا بر روی پلک های پایینی صورت می گیرد.

جراحی پلک بالا

نکات مهم درباره جراحی پلک پایین و بالا

۱-از آنجا که برش روی پلک در چین های چشم ایجاد می شود جای آن هنگامی چشم باز است دیده نمی شود.و از آنجا که برش زیر چشم در زیر مژه ها ایجاد می شود قابل مشاهده نیست.
۲- جراحی بلفاروپلاستی معمولاً ۱ ساعت طول می کشد.
۳-جراحی معمولاً در بیهوشی موضعی انجام می شود.
۴-بعد از جراحی ممکن است فشار در پلکها حس کنید که طبیعی است.
۵-شما باید به خوبی دارو ها را مصرف کنید
۶-بعد از برداشتن بخیه ها تورم و کبودی بتدریج از بین خواهد رفت و بیمار دید و حس بهتری خواهید داشت.
۷-ترشح مفرط اشک چشم ممکن است در هفته های اول اتفاق بیفتدچشمها ممکن است نسبت به نور حساس شوند.

۸- بعد ار جراحی تاری و دو بینی بطور موقت ممکن است ایجاد شود.روزهای اول بعد از عمل چشمها دارای حساسیت نسبت به عمل هستند. از مالیدت چشمها در هنگام شستن صورت هنگام صبح و یا به هر دلیل دیگری خود داری کنید.

جاحی پلک بالا

مراحل جراحی پلک پایین 

۱- عمل جراحی پلک پایین، جراح را قادر می سازد تا پرکننده های چربی یا پوستی را به ناحیه هایی که تحت چشم قرار گرفته اند، منتقل کند و مانع ازایجاد ناهمواری زیر چشم شود.

۲-در روش جراحی پلک پایین، جراح، ابتدا زیر مژه ها را برش می زند برش به دقت انجام شده و چربی، پوست و عضله مشخص می شود. گاهی اوقات،برای به حداقل رساندن پوسته و تورم ناهموار، چربی های اضافه ، توزیع می شود.

۳-اگر شکستگی عضلات در ناحیه وجود داشته باشد، این عمل در جراحی نیز اصلاح می شود. پس از جراحی پلک پایین، چین و چروک و کیسه چربی حذف می شود.

جراحی پلک بالا

عوارض جراحی پلک بالا و پایین

در اکثر موارد، جراحی پلکهای بالایی و پایین  یک روش حداقل تهاجمی است که برای اصلاح برخی از اختلالات زیبایی شناختی یا عملکردی پلک ها انجام می شود. مزایای این نوع روش بسیار زیاد است. با این حال، در عمل جراحی پلکها، مانند تمام جراحیها، عوارض جانبی و ریسک های طبیعی ،با توجه به روش و وضعیت فرد ، وجود دارد.

اکثر عوارض جانبی  و خطرناک  مرتبط با جراحی پلک موقت است، اما بروز اختلال دائمی نگران کننده خواهد بود. جراحی پلک ، گاهی همراه با خطرات و عوارض بالقوه است که شدت آن متفاوت است. جدیترین عوارض عبارتند از: برگشتن لبه پلک تحتانی به سمت خارج (اکتروپیون)، هماتوم و جدا سازی شبکیه..

 

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.