جراحی لاغری شکم

جراحی لاغری شکم :در همه افراد، شکم بزرگ و محدب قابل درمان است. جراحی لاغری شکم در هر سنی انجام پذیر است.شل شدن پوست، تجمع چربی، خطوط ترک پوستی و جای زخم به دلایل مختلفی چون افزایش سن، چاق و لاغر شدن و زایمانهای متعدد اتفاق می افتد. در جراحی پوست شل دارای چربی ، چربیها خارج شده وعضلات شکم با تکنیک خاص بخیه می شوند.

جراحی لاغری شکم

نحوه انجام جراحی لاغری شکم

جراحی لاغری شکم ، یکی از قدرتمندترین اعمال جراحی که سبب سفت کردن، تغییر شکل و بازگرداندن شکم به حالت اولیه انجام  می شود که به آن جراحی ابدومینوپلاستی گویند .مراحل انجام جراحی شکم یا ابدومینوپلاستی به  چهار تقسیم میشود که شامل :مرحله بیهوشی، برش ناحیه زیر شکم، بستن برش و ملاحظات نتیجه عمل می باشد.

به طور کلی با ایجاد برشی در زیر شکم، چربی و پوست اضافه زیر ناف برداشته شده و عضلات دیواره شکم سفت می گردد که نتیجه آن زیبایی ظاهری شکم و تناسب اندام خواهد بود.جراحی شکم تحت بی هوشی عمومی انجام می شود که در برخی موارد جراح فوق تخصص زیبایی جراحی شکم را در صورت صلاحدید با استفاده از بی حسی نخاعی انجام می شود.

اقدامات قبل از جراحی لاغری شکم

جراحی لاغری شکم

۱-از مصرف داروهایی از قبیل مسکن ها و آسپرین به مدت ۲ هفته قبل از جراحی شکم خوداری نمایید.در صورتی که داروی خاصی مصرف می کنید یا به داروی خاصی حساسیت دارید جراح زیبایی  خود را مطلع نمایید.

۲-رژیم غذایی را به مدت زمان دو هفته قبل از ابدومینوپلاستی کنار بگذاریداگر قرص ویتامین E یا قرص آهن ، فشار خون استفاده می کنیدبه پزشک خود  را حتما مطلع کنید و از استفاده داروهای غیر ضروری مکمل گیاهی خوداری نمایید.

۳- توصیه می شود افرادی که بیماری دیابت دارند قبل از جراحی  قند خون را کنترل نمایند.

۴-قبل از جراحی شکم آزمایش های تجویز شده  توسط جراح  را انجام دهید و روز تعیین شده برای جراحی شکم همراه خود داشته باشید

۵-یک ماه قبل تا دو هفته بعد از جراحی  لاغری شکم از مصرف دخانیات و مشروبات الکلی خودداری نمایید و حتی توصیه می شود که از قرار گرفتن در کنار افرادی که از دخانیات استفاده می کنند خودداری نمایید.
۶-روز عمل جراحی شکم ناشتا باشید و به مدت شش تا هشت ساعت قبل از عمل ابدومینوپلاستی چیزی میل نکنید.

۷-قبل از انجام ابدومینوپلاستی دوش بگیرید و آقایان باید قبل از مراجعه روز عمل ابدومینوپلاستی اقدام به تمیز کردن شکم و زیر شکم خود نمایند

جراحی لاغری شکم برای چه سنینی مناسب است

جراحی لاغری شکم

جراحی لاغری شکم نه تنها برای خانم ها بلکه در بسیاری از اقایان  نیز شایع است و محدودیت سنی برای انجام آن وجود ندارد جراحی لاغری شکم  برای تمامی سنین قابل انجام است، اما بیشتر متقاضیان ،زنانی اند که بارداری داشته اند و خواهان بازگرداندن ظاهر شکم خود به قبل از دوران بارداری شان هستند. این جراحی باید بر روی افرادی انجام شود که در وضعیت سلامت کامل به سر می برند.  البته این جراحی برای زنانی که قصد بارداری مجدد دارند زیاد توصیه نمی شود .

جراحی لاغری شکم و پهلو

علاوه بر راه‌ های تهاجمی و جراحی‌های سنگین زیبایی برای از بین بردن و حذف چربی اضافی ناحیه‌ی شکم راه‌های دیگر کم‌ تهاجمی‌تری به کار گرفته شده است که می‌تواند با آسیب بافتی و عوارض و خطرات کمتر نتایج مطلوبی را بر جای گذارد. هر یک از این روش‌های کم‌ تهاجمی کوچک کردن شکم و پهلو دارای معایب و مزایایی هستند که باعث قوت یا ضعف آن‌ها نسبت به هم می‌شود. هر یک از روش‌های کم‌تهاجمی کوچک کردن شکم و پهلو شامل :

جراحی لاغری شکم

۱-لیپوساکشن :

لیپوساکشن یا لیپوپلاستی یک روش جراحی زیبایی است که با از بین بردن رسوبات چربی اضافی و بهبود خطوط بدن منجر به تغییر شکل مناطق خاصی از بدن و افزایش رضایت فرد از تناسب اندام خود می‌شود.لیپوساکشن با استفاده از یک لوله کوچک از جنس استیل به نام کانول انجام می‌شود. کانولا به یک پمپ مکش قدرتمند متصل شده و از طریق یک برش کوچک وارد پوست می‌شود. حذف چربی انجام شده است به عنوان کانول مکش تونل کوچک از طریق لایه های چرب ایجاد می‌کند. لیپوساکشن را می توان در هر دو جنس مردان و زنان انجام داد.

۲-لیپولیز :

تجزیه و لیز چربی که معمولاً به عنوان لیپو لیزر شناخته شده یک روش لیپوساکشن غیر تهاجمی برای حذف چربی اضافی به خصوص در ناحیه‌ی پهلو است که بسیار سریع و بدون درد خواهد بود. این روش می‌تواند به طور مؤثر چربی‌های مقاوم در برابر رژیم غذایی یا ورزش را کاهش دهد. همچنین دارای عوارض و اثرات جانبی کمتری نسبت به روش‌های سنتی مانند لیپوساکشن است. در این روش با استفاده از لیزر چربی‌های ناخواسته و اضافی را ذوب نموده و علاوه بر مکش چربی‌های با دستگاه مکنده این اجازه را به بدن می‌دهد تا چربی تجزیه شده را وارد سوخت و ساز بدن کند و از این طریق مقداری از آن را حذف کند.

۳-لیپوماتیک :

با پیشرفت علم روش‌های برتر و بهتری برای حذف چرب اضافی بدن و کوچک کردن شکم و پهلو روی کار آمده است که می‌تواند با کمترین آسیب و عارضه‌ی بافتی بهترین نتایج را بر جای بگذارد. در روش نوین لیپوماتیک دیگر خبری از برش‌های بزرگ لیپوساکشن سنتی یا عوارض بافتی لیزر لیپولیز در اثر گرما نیست. در واقع لیپوماتیک روشی است برای ساکشن بافت چربی اضافی زیر پوست با تکنیکی متفاوت از ساکشن‌های سنتی که می‌تواند در کوتاه‌مدت‌ترین زمان بهترین نتایج را داشته باشد. از دیگر مزایای آن درد، التهاب و ورم کمتر برای بیمار و سهولت عمل برای جراح است که باعث رضایت هر دو از این عمل خواهد شد.

کاندیدهای لیپوماتیک

جراحی لاغری شکم ۱-مناسب‌ترین افراد برای انجام عمل لیپوماتیک افراد بالای ۱۸ سال اعم از زن و مردی هستند که چاق نبوده و فقط دارای کمی اضافه وزن و بافت چربی اضافی ناخواسته مقاوم در قسمت‌های مختلف بدن از جمله نواحی شکم و پهلو خود باشند.

۲-بهتر است دارای وزن ثابت بوده و قصد کاهش یا افزایش وزن در آینده را نداشته باشند.

۳-پوست افراد باید دارای خاصیت ارتجاعی مطلوب باشد. بنابراین این روش به افراد مسنی که خاصیت ارتجاعی پوست خود را از دست داده‌اند مناسب نخواهد بود.

۴–در صورت بارداری یا زایمان باید حداقل سه ماه از موعد زایمان فرد گذشته باشد. امکان بارداری پس از انجام عمل لیپوماتیک وجود دارد.

فرایند بهبودی پس جراحی لاغری شکم

۱-بیمار هوشیاری خود راچند ساعت بعد از عمل به دست خواهد آورد
۲-بعداز جدا کردن درن، بیمار مرخص خواهد شد. درن در دومین یا سومین روز بعد از عمل جدا می شود.
۳- در روز اول از حرکاتی که باعث فشار به ناحیه شکم می شود و از بلند کردن اشیا سنگین خودداری خودداری شود
۴- محل عمل در شکم باید بانداژ شده وبعد از برداشتن بانداژ بیماربه طور متوسط برای ۶ هفته کرست شکمی می پوشد
۵- داروهای مسکن در محل عمل و برای درد مورد استفاده قرار می گیرند.این درد خفیف بعد در خلال ۳ تا ۴ روز از بین خواهد رفت.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.