Lipo diploma

جراحی شکم

جراحی شکم

جراحی شکم میتواند مخاطرات و عوارضی را به دنبال دارد که متقاضیان این نوع جراحی بایستی قبل از اقدام به عمل شکم کاملا نسبت به آن  آگاه داشته باشند . به عقیده متخصصان انجام عمل  شکم برای بیماران عوارض مخرب و در اغلب  میتواند موارد جبران ناپذیر  هم  برای افراد ایجاد کند

جراحی شکم

در توضیح این جراحی باید گفت که این جراحی در واقع برای از بین بردن و برداشتن چربی ها در ناحیه شکم و پهلو انجام می شود و انجام این عمل زیبایی شکم هم مناسب برای افرادی است که آن ها دچار افتادگی در قسمت شکم خود می باشند و همچنین برای بانوانی که پس از زایمان های متعدد پوست شکم آن ها دچار ترک ها و افتادگی شده است

 روش های  جراحی  شکم

1-جراحی آبدومینوپلاستی:

این جراحی معمولا برای بیمارانی که دچار افتادگی قابل توجه پوست و شلی عمده ی عضلانی در ناحیه شکم شده باشند توصیه می شود در این روش جراحی پوست بیمار از ناف تا زیر شکم به صورت کامل برداشته می شود دراین جراحی برش دور ناف هم وجود دارد. درجراحی ابدومینوپلاستی که این جراحی همراه برش و بخیه انجام می شود و یک روش عمده برای برداشتن چریی ها اضافه ی شکم می باشد که متوجه شدید که شکم های شل و آویزان کاندیدای خوبی می باشند.

 عوارض آبدومینوپلاستی

مانند هر عمل جراحی لاغری دیگر، عمل جراحی شکم نیز خالی از عوارض نیست ولی می توان با  مراجعه به یک متخصص ماهر این عوارض را به حداقل رساند . از جمله عوارض شایع ناشی از عمل جراحی زیبایی شکم عبارتند از :

1-تنگ شدن محل ناف جدید : به مرور زمان و کم کم محل ناف جدید دچار تنگی می شود . برای حل این مشکل می تولن گاز چرب را در داخل ناف جدید شکم قرار داد .
2-از عوارض دیگر ناشی از جراحی زیبایی شکم سیاهی پوست شکم در نزدیکی برش جراحی می باشد .

جراحی شکم

2-جراحی با  لیپولیزر :

 در این روش ابتدا جراح روی قسمتی که باید لیزر انجام شود از محلول حاوی بی حس کننده تزریق می کند و وقتی بی حسی موضعی انجام شود یک سوراخ کوچک در پوست ایجاد می کند و از طریق آن سوراخ ایجاد شده یک میکروکانولا با قطر ۱ تا ۲ میلی متر که حاوی فیبر نوری است را داخل پوست بیمار فرو می کند؛

 با انجام حرکات رفت و برگشت ملایم میله، انرژی لیزر به سلول های چربی منتقل می شود و این انرژی باعث تخریب و پاره شدن سلول های چربی و تخلیه این چربی ها به ۲ روش انجام می شود یا به روش فرآیند های متابولیسمی طبیعی خود بدن و یا بعد از اتمام کار با لیزر، تخلیه چربی از طریق ساکشن اعمال می شود.

از لیپولیزر برای رفع چربی های مختلف بدن مثل بازو، شکم، صورت، پهلو، ران، باسن، قسمتی از گردن و همچنین می توان از روش جراحی لیزر لیپولیز برای انجام جراحی مجدد و یا همراه با انجام سایر تکنیک های لیپوساکشن معمولی برای بهبود نتایج کلی و رضایت بیشتر بیماران استفاده کرد و نتیج قابل قبولی دریافت کرد.

3-جراحی  با لیپوماتیک :

جراحی لیپوماتیک شکم جراحی نسبت به سایر روش ها یک روش کاملا ایمن و بی ضرر است که بیمار با انجام آن می تواند به یک شکم صاف  دسترسی پیدا کند. در این روش جراحی با لیپوماتیک نیاز به برش ندارد و با استفاده از یک میله فلزی چربی های شکم خارج می شوند که معمولا در این روش می توان چربی های تخلیه شده را به اندام های دیگر بدن هم منتقل کرد

جراحی شکم

4-جراحی با ترکیب چند روش :

 در این روش ، جراح بر اساس شرایط کلی بدن بیمار و، نیاز فرد  می تواند به فرد پیشنهاد کند؛چون جراح با معاینه دقیق بیمار می تواند بهترین روش را برای پیکرتراشی ناحیه های مختلف بدنتان که مشکل چربی و افتادگی پوست و شلی دارند را به کار بگیرد. همانگونه که گفتیم از آنجایی که در برخی افراد استفاده از یک روش پاسخ نمی دهد جراح از روش ترکیبی ابدومینوپلاستی و لیپوماتیک برای کشیدن چربی و ترمیم نقاط بدن استفاده می کند.

مراقبت های بعد از جراحی

1-داشتن احساس درد بعد ازجراحی  ابدومينوپلاستي امری طبیعی است و با مسکن هایی که جراح پلاستیک تجویز می نماید قابل تسکین خواهد بود.
2-بیمار باید داروهایی که جراح  پلاستیک تجویز نموده است را طبق دستور  دقیق استفاده کند
3- رژیم غذایی خود را با نوشیدن مایعات شروع کنید و مصرف میوه ها، میگو، ماهی و را در برنامه غذایی خود جای دهید.

4-استراحت مطلق بعد از عمل ابدومینوپلاستی ممنوع می باشد چرا که موجب لخته شدن خون در اندام تحتانی خواهد شد.
5-فعالیت بعد از ابدومینوپلاستی را محدود کنید و از فشار آوردن به عضلات شکم تا زمانی که جراح پلاستیک توصیه می کند خودداری نمایید.

6-انجام ورزش بعد از  جراحی ابدومینوپلاستی ممنوع  است

7-ورم بعد ازجراحی  ابدومینوپلاستی طبیعی است و در اشخاص مختلف متفاوت است و به تدریج و با رعایت کردن نکاتی فروکش خواهد نمود.

8-هنگام استراحت کردن به منظور کم شدن فشار و درد بدن را خم نگه داشته و سر را بالاتر از حد معمول قرار دهید.

جراحی شکم

فیلم جراحی شکم

جراحی جهت زیبایی و برای از بین بردن و برداشتن چربی ها در ناحیه شکم و پهلو گفته می شود و عمل شکم و پهلو  برای افرادی مناسب است که دارای شکم و پهلوی بزرگی هستند  و بعد از جراحی می توانند شکم بزرگ و بد فرم خود را به یک شکم صاف و زیبا و متناسب با اندام خود تبدیل کنند متقاضیان قبل از اقدام به جراحی باید حتما با متخصص خود مشورت کنند و درخواست و هدف وایده ال خود از نتیجه جراحی را برای جراح خود بطور کامل شرح دهند و سعی کنند فیلم جراحی و پهلو شکم  را حتما ببنند تا بعدا از انجام جراحی پشیمان نشوند. .

نکاتی در مورد مراقبت های بعد عمل

جراحی شکم

1-پوشیدن گن بعد از ابدومینوپلاستی به منظور ایجاد فشار یکنواخت روی شکم می باشد تا تا از لخته شدن خون و خونریزی جلوگیری کند.
2-باید در انتخاب گن دقت کرد که متناسب با سایز بدن و طبق تجویز جراح پلاستیک باشد تا ناراحتی برای فرد به دنبال نداشته باشد.
3-در هفته اول بعد از عمل زیبایی شکم انجام ویزیت جهت بررسی قسمت تحت درمان امری ضروری می باشد.
4-به مدت 2 هفته رژیم غذایی بعد از عمل ابدومینوپلاستی باید با رعایت کردن مصرف حداقل سدیم باشد.
5-از استعمال دخانیات و نوشیدن مشروبات الکلی بعد از جراحی شکم تا دو ماه خودداری نمایید.
6-تا چند روز بعد از جراحی شکم داشتن ترشح خونابه و کبودی جزئی در شکم طبیعی می باشد و چنانچه دچار خونریزی شدید باید به پزشک مراجعه نمایید.

سوال خودتون رو از دکتر وفایی بپرسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن