جراحی شکم پهلو

جراحی شکم پهلو به طور کلی به هر عمل جراحی بر روی اندام‌های شکمی، از جمله معده، کیسه صفرا، روده کوچک، روده بزرگ، آپاندیس، کبد، پانکراس، طحال، مری و … اشاره می‌کند. این جراحی‌ها ممکن است به دلایل مختلفی از جمله زیبایی ظاهری شکم، بیماری‌هایی نظیر عفونت، انسداد، تومور، بیماری‌های التهابی روده بزرگ و کوچک و … انجام شود.البته برخی از عموم نیز این جراحی را با عنوان ابدومینوپلاستی می شناسند.

جراحی شکم و پهلو

ابدومینوپلاستی (جراحی شکم پهلو) چیست

جراحی شکم پهلو جراحی شکم ، یکی از قدرتمندترین اعمال جراحی که سبب سفت کردن، تغییر شکل و  پهلو  و بازگرداندن شکم(شل و افتاده) به حالت اولیه می شد جراحی ابدومینوپلاستی بود  که نیاز به شکاف بزرگ در اطراف شکم داشت والبته بعد از جراحی اسکار باقی مانده آن بزرگ خواهد بود .

علاوه بر راه‌ های تهاجمی و جراحی‌های سنگین زیبایی برای از بین بردن و حذف چربی اضافی ناحیه‌ی شکم راه‌های دیگر کم‌ تهاجمی‌تری به کار گرفته شده است که می‌تواند با آسیب بافتی و عوارض و خطرات کمتر نتایج مطلوبی را بر جای گذارد. هر یک از این روش‌های کم‌ تهاجمی کوچک کردن شکم و پهلو دارای معایب و مزایایی هستند که باعث قوت یا ضعف آن‌ها نسبت به هم می‌شود.

جراحی شکم و پهلو

یک روش ایده آل برای حذف چربی های اضافی در ناحیه شکم  وپهلو روش جراحی  ابدومینوپلاستی است ، ابدومینوپلاستی اصطلاحی است که در خصوص جراحی شکم به کار برده می شود و در بین متخصصین شهرت دارد.

جراحی شکم پهلو برای چه افرادی مناسب است

جراحی شکم با هدف تغییر شکل در شکم و پهلو ها انجام می شود به گونه ای که پس از انجام این جراحی زیبایی فرد شکمی کوچک تر، مسطح تر، سفت تر و بدون هیچ گونه خطوط استریایی خواهد داشت.طی این جراحی چربی های اضافی در ناحیه شکم و پهلو ها برداشته می شوند و ظاهری ایده آل برای اندام های فرد به وجود می آورد.

۱-افرادی که زایمان های متعدد داشته اند.

۲-افرادی که بافت ناحیه شکم شان شل و پوست آن افتاده است.

۳-افرادی که کاهش وزن های بسیار داشته اند.

جراحی شکم

 

۴- افرادی که به دلیل ژنتیکی شکمی آویزان دارد.

۵-این دسته از افرادی که نام بردیم از کاندیدای مناسب جراحی شکم می باشند.

۶- جراحی شکم برداشتن چربی

اقدامات قبل از جراحی شکم پهلو

۱-به مدت دو هفته قبل از جراحی شکم از داروهای رقیق کننده خون ، الکل و دخانیات استفاده نکند.
۲-در صورتی که مبتلا به بیماری خاصی هستید و دارو استفاده می کنید به اطلاع پزشک خود برساند.
۳-به مدت ۸ ساعت قبل از جراحی ابدومینوپلاستی یا تامی تاک چیزی میل نکرده و ناشتا برای جراحی شکم مراجعه کنید.

۴-بیمار پیش از مراجعه برای جراحی زیبایی شکم آزمایشاتی را که جراح شکم تجویز نموده است به طور کامل انجام دهد.
جراحی شکم و پهلو

۵-در روز جراحی زیبایی شکم یک الی دو نفر همراه با خود داشته باشید.
مراقبت های بعد از جراحی شکم به شرح ذیل می باشد:
۶-بعد از جراحی زیبایی شکم داروهایی را که جراح شکم تجویز نموده است به طور مرتب استفاده کنید.
۷-به مدت دو هفته بعد از جراحی زیبایی شکم از داروهای رقیق کننده خون ، الکل و دخانیات استفاده نکنید چرا که باعث بروز اختلال در روند بهبودی می شود.
۸-گن مخصوص بعد از ابدومینوپلاستی را تهیه نموده و به طور مرتب استفاده کنید.
۹-جلسات معاینه بعد از جراحی شکم را به طور مرتب بروید تا روند بهبودی مورد بررسی قرار گیرد.
از انجام فعالیت های بدنی که باعث ایجاد وارد شدن فشار به ناحیه تحت درمان می شود خودداری کنید.
۱۰با رعایت مراقبت های فوق بهترین نتیجه را از انجام جراحی زیبایی شکم به دست آورید.

 آیا حاملگی بعد از جراحی شکم پهلو امکان دارد

معمولا جراحی زیبایی شکم برای دوران حاملگی مشکلی به وجود نمی آورد، اما جهت اطمینان بیشتر قبل از انجام جراحی در این باره با پزشک متخصص مشورت کنید.لازم به ذکر است که هم آقایان و هم خانم ها می توانند از این جراحی زیبایی استفاده کنند.

سن مناسب برای جراحی شکم پهلو

باید بدانید انجام جراحی شکم محدودیت سنی ندارد اما برای انجام، افراد باید از نظر جسمی در سلامتی کامل باشند و از سیگار استفاده نکنند.یمارانی که کاهش وزن داشته اند
بیمارانی که کاهش وزنهای شدید و معنادار داشته اند، باید دراینجا اشاره کرد که بیمارانی که تحت اعمال جراحی لاغری قرار گرفته اند، کاندیدای مناسبی برای این جراحی محسوب نمیشوند . برداشتن پوست اضافی و سفت کردن و کشیدن عضلات در این بیماران برایشان بسیار سودمند است.

جراحی شکم و پهلو

مزایای انجام جراحی افتادگی شکم

تنها مزیت جراحی  افتادگی شکم ( ابدومینوپلاستی ) در مقایسه با دیگر روش ها در ازبین بردن خطوط استریای پوست می باشد.خطوط استریا خطوطی می باشند که عموما در بدن همه افراد وجود دارند، دلیل وجود این خط و خطوط ها متفاوت می باشد. ژنتیک ، لاغری و چاقی های بسیار، حاملگی های متعدد و غیره از دلایل ایجاد این خطوط هستند.

پس از اتمام جراحی زیبایی شکم علاوه بر حذف چربی های اضافی و صاف شدن پوست شکم، این خطوط نیز از روی پوست برطرف می شوند در حقیقت پس از عمل ابدومینوپلاستی ، شکمی زیبا خواهید داشت.

هزینه جراحی  افتادگی شکم

 

بیماران بایدبدانند که به دلیل این که جراحی شکم جزو جراحی های زیبایی به حساب می آید بیمه هزینه آن را پرداخت نمی کند. در ضمن هزینه جراحی شکم برای هر متخصصی متفاوت است.عواملی چون میزان افتادگی شکم، محل جغرافیایی، هزینه اتاق عمل و غیره بر روی هزینه عمل تاثیر می گذارند.توجه داشته باشید که هزینه جراحی شکم برای هر فردی متغییر است

فرایند بهبودی پس از جراحی شکم پهلو

۱-شکم بعد از ۶ ماه کاملاً بهبود یافته و شکل جدید را پیدا خواهد کرد. در نوع مینی آبدومینوپلاستی بعد از ۶ ماه زخمها خوب خواهند شد. بیمار شکمی صاف، زیبا و طبیعی پیدا خواهد کرد.
۲- جای عمل که در زیر لباس زیر پنهان خواهد شد بعد از دوازدهمین ماه رنگ پوست طبیعی را پیدا خواهند کرد.

جراحی شکم وپهلو

۳-تا ۳ ماه بعد از جراحی بیمار باید از انجام حرکات ورزشی سنگین خودداری کند

۴-در روز اول از حرکاتی که باعث فشار به ناحیه شکم می شود و از بلند کردن اشیا سنگین خودداری خودداری شود

۵- برای جلوگیری از عفونت بیمار مدت ۷ روز از آنتی بیوتیک استفاده می کند

۶-تورم روی محل جراحی بعد از ۶ ماه کاملاً از بین خواهد رفت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.