جراحی بینی پلاستیک

جراحی بینی پلاستیک مردان می توانند زیبایی صورت، تعادل بین اجزای صورت، افزایش سطح اعتماد بنفس، و رضایت و افزایش کیفیت زندگی خود را بهبود بخشند. اگر تصمیم به انجام جراحی زیبایی بینی(رینوپلاستی) دارید

جراحی پلاستیک بینی

تفاوت های فیزیکی بینی های بانوان و آقایان

البته که هر فردی دارای بینی کاملا منحصر بفردی است بنابراین هر جراحی رینوپلاستی برای هر بیمار تقریبا متفاوت است تا بهترین نتیجه را برای بیماران فراهم آورد. در حالیکه حداقل ساختار ابتدایی بیشتر بینی ها مشابه است  اغلب بینی مردان دارای اندازه زاویه کمی متفاوت، و ویژگیهای عمومی از بینی خانم ها است. بطور مثال  بسیار معمول است که در آقایان، زاویه های بیشتری بین لب بالا و پایه بینی دیده می شود و این مورد در خانم ها به این شدت نیست. این تفاوت ها می توانند سبب رسیدن به نتایج متفاوت تری در جراحی زیبایی بینی در آقایان شوند. فراتر از ساختار بینی، پوست بینی در آقایان ضخیم تر از خانم ها می باشد. بنابراین، با در نظر گرفتن معیارهای دقیق تر می توان از به وجود آمدن پیچیده گی های بالقوه در زمان جراحی اجتناب کرد.

تفاوتهای روانشناختی در جراحی پلاستیک بینی  مردان

در صورتیکه یک مرد تصمیم به جراحی پلاستیک بینی می گیرید آمادگی و شرایط روانی آنها با یک زن متفاوت است. انجام جراحی پلاستیک  بینی در بین مردان رایج نمی باشد، و آنها معمولا دارای تردید، ترس، خجالت یا کمی دو دلی بخاطر نگاه جامعه به مردانی که این جراحی را انجام میدهند، می باشند. بهتر است تمام نگرانی های خود را با جراح بینی تان در میان بگذارید تا بدرستی راهنمایی و مشاوره دهد.

جراحی پلاستیک بینی

مشکلاتی که با جراحی پلاستیک بینی رفع نمی شود

جراحی پلاستیک بینی برای کمک به افراد  برای ایجاد هماهنگی بیشتر اجزایی صورت با یکدیگر طراحی شده است. توجه به این نکته بسیار حائز اهمیت  است که جراحی پلاستیک بینی نمی تواند شما را شبیه به شخص دیگری کند. هر فرد دارای ساختار صورت منحصر بفردی است که نقش مهمی در تعیین شکل و اندازه بینی به بهترین شکل ممکن را دارد.

جراحی پلاستیک بینی یکی از جراحی هایی است که معمولا بیشترین میزان نارضایتی در مقایسه با سایر جراحی های زیبایی داراست، این نارضایتی به چندین دلیل  در بین افراد ایجاد می شود

۱-عدم درک مناسب از خواسته ها و اهداف جراحی زیبایی بینی بیمار
۲-انتظارات غیر ممکن بیماران
۳-عدم موفقیت در رسیدن به انتظارات غیرواقعی بیماران

حالت روحی و روانی بیمار عامل موثر در جراحی بینی در ایران

جراحی پلاستیک بینی

موفقیت یا عدم موفقیت در جراحی بینی در ایران  کاملا به وسیله فرد مشخص می شود. به همین دلیل آمادگی و حالت روانی بیماران برای انجام جراحی پلاستیک بینی بسیار حائز اهمیت است. برای بسیار از مردم که به دنبال بینی بی نهایت زیبایی هستند، زمانی که از نظر آنها شکل بینی به این کمال نرسد، عمل بینی نا امید کننده خواهد بود. همانطور که در بالا اشاره گردید، هدف جراحی بینی فراهم نمودن و آوردن هماهنگی بیشتر اجزائی صورت با همدیگر است. بنابراین داشتن انتظارات واقع گرایانه به شما در رسیدن به نتیجه مثبت و موفقیت در عمل بینی کمک شایانی خواهد نمود

روش های جراحی پلاستیک بینی

مهم نسیت که بیمار به کدام نوع جراحی پلاستیک بینی نیاز دارد، جراح بصورت معمول از یکی از این دو تکنیک اصلی برای عمل بینی استفاده خواهد نمود.

جراحی بینی بصورت بسته

عمل بینی بسته، روش جراحی است که به صورت عمومی بیشتر ترجیح داده می شود، زیرا تمام برش های مورد نیاز جراحی داخلی هستند و همین امر سبب حذف جای زخم های خارجی می شود. اگرچه برش ها مخفی هستند، جراح می تواند به بخش زیادی از بینی دسترسی برای انجام بخشی از جراحی زیبایی و برطرف نمودن مشکلات ساختاری کوچک داشته باشد.

جراحی بینی بصورت باز

روش جراحی پلاستیک باز به جراح دسترسی بسیار بالایی به قسمت های بینی از جمله استخوان بینی و غضروف ها را فراهم می نماید اما امکان بر جای گذاشتن جای بسیار کم زخم بر روی بینی خواهد داشت.جراح با ایجاد برش بر روی کلوملا  می تواند پوست نوک بینی و غضروف ها را به آرامی از روی آنها جدا نماید. بعد از عمل بینی زمانیکه بینی بهبود می یابد، جای خیلی کوچکی از برش که به سختی قابل مشاهده است بر روی قسمت زیرین بینی باقی می ماند.

جراحی پلاستیک بینی

عوارض جراحی پلاستیک بینی به دو دسته تقسیممیشود

۱- عوارضی که در عملکرد بینی مشخص می شوند، مانند چسبندگی های داخل بینی یا تنگ شدن بیش از اندازه سوراخ های بینی که به ایجاد مشکل تنفسی منجر می شود.

۲- عوارضی که در ظاهر بینی نمود می یابند و در بیشتر مواقع، از برداشتن بیش از اندازه بافت های بینی ناشی می شوند، مانند کوچک شدن بیش از اندازه بینی که با دیگر اجزای صورت هماهنگی ندارد

آیا عمل جراحی پلاستیک بینی در افراد مسن امکان پذیر است

سن عمل جراحی پلاستیک بینی  در دختران از سن ۱۵سالگی ودر پسران از سن ۱۷ سالگی به شرط رشد کامل جسمی وفکری وداشتن انگیزه کافی فرد امکان پذیر است اما جراحی پلاستیک بینی در افراد مسن از آنجا که با افزایش سن بافت های بینی دچار افتادگی وسستی می شوند این مسئله برظاهر و عملکرد بینی تأثیر می گذارد. بالا بردن نوک بینی در افرادمسن موجب جوان به نظر رسیدن وبهبود تنفس می شود. بیشترین مشکلات زیبایی بینی در سنین بالا، افتادگی نوک بینی و برآمدگی پشت آن است.  باید بدانید که افتادگی بینی موجب مسن تر به نظر رسیدن چهره افراد  می شود. در حالات شدیدتر افتادگی، تنفس از راه بینی ممکن است دچار اختلال شود. این بیماران وقتی نوک بینی خود را با انگشت به بالا می برند احساس مطلوب تری از تنفس از راه بینی دارند.

جراحی پلاستیک بینی

عوارض عملکردی ناشی از جراحی پلاستیک بینی

۱-افرادی که پس از جراحی بینی دچار مشکلات تنفسی شده اند بسیار است . این موضوع اهمیت توجه به مسائل داخل بینی در حین جراحی بینی را می رساند.

۲-ابعاد جراحی بینی بسیار فراتر از تغییرات در ظاهر بینی است و توجه چندجانبه جراح بینی به تمام این ابعاد، میزان بروز عوارض تنفسی را به حداقل  خود میرساند.

۳-اختلال در عملکردهای حیاتی بینی سایر قسمت های بدن را تحت تاثیر قرار خواهد داد. بی حالی و خواب آلودگی ناشی از نداشتن خواب راحت شبانه و محرومیت از اکسیژن موجب کسالت و بیحالی در طی روز می شود.

جراحی بینی پلاستیک

 

۴-محرومیت از تنفس بینی، خشکی مجاری تنفسی و ضعف سیستم دفاعی آن را در پی خواهد داشت.

۵-گرفتگی شدید بینی و التهاب ناشی از آن ، موجب بسته شدن موقت تخلیه سینوس های اطراف بینی و نیز درد سینوسی، سردرد یا احساس پری، سنگینی و فشار در ناحیه سر و صورت می شود.

۶-صدای تو دماغی علامتی از گرفتگی راه هوایی بینی است اختلال بویایی، احساس سرماخوردگی طولانی، خرخر و مشکلات تنفسی حین خواب از علائم دیگر اختلال عملکرد بینی است. مجموعه علائم فوق موجب افت قابل ملاحظه در کیفیت زندگی بیماران  می شود.

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.