جراحی بینی تهران

جراحی بینی تهران : تبلیغات بسیار زیادی در حوزه منفی بودن  جراحی بینی انجام می شود یکی از دلایلی که باعث می‌شود افراد تبلیغات نادرست و نامناسبی از جراحی بینی تهران کنند وجود پزشکان متخصص تازه کار و تازه وارد که از تجربه بسیار پایینی برخوردار هستند می‌باشد

برای یک چهره  متفاوت حتی یک تغییر کوچک در بینی فرد میتواند تأثیر زیادی داشته باشد. و در اکثر موارد می تواند موجب رضایت را برای افراد فراهم کند یکی از مزایای عمده جراحی بینی تهران افزایش اعتماد به نفس فرد بعد از تغییر شکل بینی و هماهنگ شدن آن با صورت میباشد.

جراحی بینی تهران

یک بینی متوازن و زیبا باعث جذابتر شدن چهره فرد می شود. همیشه توازن چهره باعث جذابیت بیشتراشخاص از دید دیگران می شود. بینی بزرگ و پهن ممکن است ویژگی های دیگر چهره فرد را تحت تأثیر قرار داده و ظاهر صورتتان را نامتوازن جلوه دهد.

مزایای جراحی بینی تهران

جراحی بینی تهران مزایای بسیاری هم برای افرادی دارد که به دلیل شکل بینی خود مشکل تنفسی داشته اند. و همچنین می تواند به باز شدن مجرای بینی کمک کرده و نفس کشیدن را برای شما راحتتر نماید. همچنین رینوپلاستی می تواند باعث رفع مشکلات مادرزادی مانند انحراف غضروف بینی یا نامتوازن بودن شکل بینی شود و علائمی را که باعث تأثیر گذاری بر سیستم کلی گردش خون میشود را از بین ببرد.

تغذیه مناسب بعد از جراحی بینی خوب تهران

در زمانی که برای جراحی بینی تهران آماده  میشویم  و روز جراحی  بیمار مشخص شد، جراح داشتن تغذیه سالم قبل از جراحی را به بیمار  توصیه می کند. رعایت توصیه های جراح  به کم نمودن خطرات و پیچیدگی هایی در حین عمل بینی را کمک می کند. همچنین رعایت تغذیه مناسب به افزایش سریع روند بهبودی بعد ازجراحی بینی تهران مناسب بینی کمک شایانی میکند.

تاثیر تغذیه مناسب در روند بهبودی بعد از جراحی بینی تهران 

بعد از هرگونه عمل جراحی بینی تهران ، بدن انسان مشغول به ترمیم زخم ها و بریدگی ها نموده تا از عواملی که سبب بوجود آمدن عفونت می شوند جلوگیری کند. اشخاصی می توانند با فراهم نمودن مواد مغذی مورد نیاز بدن از این فرآیندها حمایت کنند. بطور کلی ، بیمار باید از خوردن غذاهای فرآوری شده خودداری نماید. میوه ها و سبزیجات برای بدن یک جریان یکسانی از ویتامین ها و مواد معدنی را تامین خواهند نمود. گوشت و چربی سالم به بدن تان انرژی می دهند و پروتیئن سبب نگهداشتن متعادل وزن و میزان انرژی بدن می شود. این خوراکی ها در کنار یکدیگر سبب کاهش ابتلا به عفونت و به فرآیند بهبودی بدن سرعت می بخشند.

جراحی بینی تهران

قبل از جراحی زیبایی بینی

باید بدانید که به مدت ۸ ساعت قبل از جراحی بینی باید از خوردن و آشامیدن بپرهیزید و معده خود را خالی نگه دارید. در غیراینصورت خطرات و اتفاقات ناگواری در حین جراحی شما را تهدید خواهد نمود که معمولا بیمارانی که به این موضوع توجه نمی کنند در هنگام بیهوشی استفراغ نموده و امکان خفگی تهدیدشان می کند. اگر که  بیماری دارید که باید قرص یا دارویی مصرف کنید حتما آنرا با پزشک معالج خود مطرح کنید تا از پیش امدن اتفاقات ناگوار در حین جراحی جلوگیری کنید.

بعد از جراحی بینی خوردن آشامیدنها و غذاهای آبکی

بعد از اتمام جراحی بینی، بیماران به مدت ۱ تا ۲ ساعت اجازه خوردن و آشامیدن ندارند تا روند ریکاوری آنها طی شود، بعد از طی شدن این مدت می توانید خوردن آب میوه های نظیر انبه، آناناس، هلو و غیره را شروع نماید-بعد از اینکه از کلینیک یا بیمارستان مرخص شدید می توانید غذای آبکی نظیر سوپ را میل کنید- تا یک هفته به خوردن آب میوه و غذاهای آبکی ادامه دهید. آب میوه آناناس تازه نیز به رفع و کاهش آثار کبودی کمک چشمگیری می کند و به شدت توصیه میشود. شما می توانید از آب سیب و هویج بصورت تازه استفاده کنید.

جراحی بینی تهران

مراقب دمای غذاها باشید

بهتر است دماهای غذاهای خود بعد از عمل زیبایی بینی را کنترل نماید. خوراکی های خیلی داغ یا خیلی سرد می توانند برای شما آزار دهنده باشد یا حتی بدتر باشند. برای کاهش سوختگی ناگهانی دهان خود در حالی که دوره نقاهت بعد از جراحی را طی می کنید، بهتر است در هفته های اول سوپ ها را با دمای ملایم میل کنید  اما خوراکی سرد با اینکه دهان شما را نمی سورانند، می توانند به دندانها یا قسمت های دیگر دهان آسیب بزنند، که همین دندان درد سبب بوجود آمدن سردرهای شدید و آزار دهنده برای بیمار همراه داشته باشد

از خوراکی های سفت که نیاز به جویدن دارند بپرهیز کنید

قبل از جراحی بینی  در حالیکه غذایتان را می جوید، مخصوصا غذاهای سفتی نظیر کباب ،آینبات یا حتی یک تکه آدامس، دستان خود را بر روی بینیتان بگذارید. حس خواهید کرد که بینی تان در هنگام جویدن به آرامی حرکت می کند. در شرایط خاصی که بینی در حال بهبود بعد از جراحی زیبایی است، یک حرکت کوچک نیز کافی است تا نتیجه مطلوب بعد از جراحی حاصل نشود. بخاطر داشته باشید که در خوردن غذاهای نرم هیچ محدودیتی ندارید وش شما می توانید انواع متنوعی از آنها را میل کنید. اما باید از خوردن غذاهی سفت اجتناب نماید.

بنابراین خوراکی هایی که نباید در هفته اول مصرف شوند

جراحی بینی تهران

١-از خوردن غذاهای سفت تا زمانیکه متخصص مصرف آنها را آزاد کند، خودارری نماید.
٢-از خوردن نوشیدنی های  که با هضم آنها مشکل است نظیر شیر پرهیز کنید.
٣- از مصرف ادویه هایی نظیر فلفل و خوردن غذاهای تند حتما  دوری کنید.
۴-از خوردن غذاهای عجیب و غریب و جدید که قبلا نخورده اید پرهیز کنید
۵-برای نوشیدن مایعات به هیچ عنوان از نی استفاده نشود.
۶-از گاز زدن انواع ساندویچ، میوه ها پرهیز کنید
٧-از نوشیدن مواد کافئین دار اجتناب کنید
٨-از آشامیدن آب میوه های اسیدی نظیر آب پرتقال پرهیز کنید
٩-از مصرف غذاهای خیلی گرم یا خیلی سرد حتما پرهیز کنید

 خوراکی هایی که باید در هفته اول مصرف شوند

جراحی بینی تهران

١-غذاهای نرم نظیر انواع سوپ، سیب زمینی آبپز، انواع پوره، ماست، بلغور جو، و غیره مصرف کنید.
٢-آب میوه های طبعیی نظیر آب آناناس، هویج، سیب، انبه مصرف کنید

٣-آب به میزان لازم مصرف شود
۴-سبزیجات مانند هویج کاملا پخته، آب کرفس که برای کاهش تورم عالی است مصرف شود
۵-دمای غذاها ملایم باشد.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.